סיכום מרתון ההרים השישי

| שתף |

כ - 500 ספורטאים וספורטאיות הגיעו ביום שבת האחרון למצפה הראל באזור שפלת יהודה, חלקם הגיעו למקום בחצות הלילה וחלקם עם אור ראשון. האירוע: מרתון ההרים השישי, שילוב של ניווט וריצת/רכיבת שטח כנגד השעון במטרה לצבור ניקוד מקסימלי באמצעות ביקור בנקודות ציון הפזורות בשטח ולכל אחת ניקוד שונה.

תאריך: 29/03/11, מאת: איגוד הניווט

התחרות היא תחרות קבוצתית כאשר בכל קבוצה יכולים להיות 2-5 ספורטאים/ות ונמשכת 12, 7, 6 או 4 שעות, בכדי לנצח או לפחות להיות בעלי סיכוי טוב לניצחון תדרשו לגמוע עשרות קילומטרים בשטח המשתנה מאזור חקלאי שטוח דרך מדרונות אימתניים ועד ליערות אורנים לצד חורבות עתיקות וישובים זעירים. אתם נושאים עמכם את הציוד הדרוש ואתם מתכננים את הדרך כך שגם תוכלו לתדלק בנקודות שתייה שסומנו על המפה אותה קיבלתם חצי שעה לפני המירוץ, מפה שעליה מסומנות 32 נקודות הציון שהיו עד לרגע זה סוד שמור הידוע רק למתכנני המירוץ.

בשעה 01:30 יצאו לדרכן קבוצות הריצה הראשונות, אלו שצריכות לרוץ 12 שעות, בשעה 07:00 יצאו קבוצות ה- 7 שעות ואחריהן מקצה ה- 6 שעות שמיועד לאופני הרים. המקצה האחרון, מקצה ה- 4 שעות יצא לדרכו בשעה 09:00.
הקבוצות בתחרות הן פסיפס אנושי מדהים של: חברים מהצבא, בני משפחה, מכרים לאהבת הריצה או הרכיבה וכאלה שרק חיפשו פרטנר ומצאו שותף לחוויה מדהימה. מהרגע שהתגבשה קבוצה כזו הרי שלפרט כבר לא הייתה משמעות ושמות כמו "זמן זבובים", “מקום ראשון בלי נדר", “פוסומי שמשית" ו"האחים כהן" תפסו את הכותרות ואת רשימת המשתתפים שבסופו של יום הורכבה מ 160 קבוצות ושותפים לרגע.

במקצה 12 השעות ניצחה קבוצת "קולומביה" של האחים אבו רוכן וישראל מוסרי כשהיא מסיימת את התחרות בזמן של 11:51:45 שעות ו339 נקודות מתוך 405 האפשריות כשהיא מקדימה ב 5 נקודות בלבד את קבוצת "קרוקודילי הכרמל", ה"קולומביה" עברה כ 80 ק”מ בכדי להגיע למקום הראשון. במקצה זה השתתפו גם 2 קבוצות מלטביה ואוקראינה שהגיעו למקומות 4 ו 7.
במקצה 7 השעות ניצחה קבוצת אא הובלות בראשות אורן יניב ואיתן עמיעז.
מקצה 6 השעות הרכוב, הטביע את רוב הקבוצות בבוץ עמוק והשורדים האחרונים שהצליחו לצאת ממנו ראשונים היו אריות שמשית של אופיר שדמי מ...שמשית.
במקצה הקצר של 4 שעות סיימו ראשונים ובהפרש ניכר NY TEAM של ניצן ואביו ניר לבית משפחת יסעור.

נתראה בשנה הבאה!

תוצאות מרתון הרים

 

סגור