סיכום מרתון פרנקפורט 2013

| שתף |

וינסנט קיפרוטו וקרולינה קילל ניצחו במרתון פרנקפורט במזג אוויר חורפי

תאריך: 28/10/13, מאת: SPORTWEB

הקנייתים וינסנט קיפרוטו וקרולינה קילל ניצחו במרתון פרנקפורט ה-32 תוך שהם סובלים ממזג אוויר חורפי שכלל רוחות וגשמים. מזג האוויר הסוער שיבש לקיפרוטו את הרצון שלו לנסות להתקרב לשיא העולם והוא הצליח לבכל זאת לנצח עם זמן מצויין של 2:06.15 שע'. שני סיים בריצת מרתון הבכורה שלו מרק קיפטו בהפרש של שנייה אחת. אלייג'ה קמבוי סיים שלישי עם 2:07.34 שע'.

בין הנשים למרות מזג האוויר נקבעו זמנים מצויינים כאשר קילל ניצחה בזמן של 2:22.34 שע' המהווה שיא אישי עבורה. זהו הניצחון השני שלה בפרנקפורט לאחר שניצחה ב-2010. פלומנה צ'פצ'ירצ'יר הקנייתית ו-בירהנה דיבבה סיימו צמודות במקום השני והשלישי עם 2:23 ו- 2:23.01 שע' בהתאמה.

 


קיפרוטו וקיפטו בסיום / Victah sailer / photorun.net

טרם המרוץ, תכננו הרצים המהירים לנסות לקבוע זמנים מהירים, ואף בין הנשים, תכננו לקבוע תוצאה סאב 2:22, אך מהירות הרוח שנרשמה בזינוק היתה 50 קמ"ש ודי מהר הציפיות לזמנים מהירים בוטלו. קבוצה של ארבע-עשרה רצים רצו את החצי הראשון של הריצה בזמן של 63:06 דק', כ-45 שניות לאט מהמתוכנן. בעזרת מכתיבי הקצב חברי הדבוקה ניסו פעם אחר פעם להגן אחד על השני מפני הרוח וכן ניסו לעמוד בתוכניות המקוריות, אך כאשר מכתיבי הקצב סיימו את תפקידם המשימה נעשתה קשה יותר יותר. אחד ממכתיבי הקצב היה אמור להישאר עד נקודת ה-30 ק"מ ויקפרוטו הגיב על כך: "מעט הופתעתי כאשר מכתיבי הקצב עזבו בחצי המרחק אבל המשכנו במרוץ שלנו", אמר קיפרוטו שהוביל קבוצה של שישה רצים עד הקילומטר ה-30 בזמן של 1:29.21 שע', "עדיין היו לי תקוות לסיים באזור 2:05 מאחר ו7 הק"מ הבאים היו אמורים להיות עם רוח גב. אולם הרוח שינתה כיוון ולא כך היה", הוסיף.

הרץ פאיזה לליסה נראה טוב בחצי הראשון של הריצה אך הלך ודעך עד שפרש בקילומטר ה-37 בעקבות כאבי גב. בן ארצו דינו סאפיר, שהיה המהיר ביותר על הנייר טרם המרוץ (2:04.50 שע') איבד קשר עם הדבוקה המובילה עוד לפני חצי הדרך, אך הצליח לסיים במקום השביעי המכובד עם 2:09.22 שע'.

בסופו של דבר נשארו קיפרוטו וקיפטו בקילומטרים האחרונים. קיפרוטו פתח מבערים בקילומטר ה-32 אך קיפטו דלק בעקבותיו, בעוד זהו מרתון הבכורה שלו. קיפרוטו ביצע את "השבירה" שלו רק לקראת הסיום והכניסה להיכל וניצח בהפרש של שנייה אחת.

האיש האחראי על הרצים המהירים והמנהל המקצועי של המרוץ, כריסטופר קופ אמר בסיום: "דיברתי עם מספר מאמנים היום וכולם חושבים שהרוח החזקה עלתה לרצים בדקה עד דקה וחצי, בנוסף, מכתיבי הקצב היו נוראיים היום. אצל הנשים למשל זה היה אחרת, הן היו מוגנות על ידי מכיתובת הקצב שלהן ואכן 5 נשים ירדו מ- 2:24 שע'".

במרתון פרנקפורט הנוכחי נרשמו 14,964 מסיימים מ-96 מדינות, והוא כאמור בעל אותו הזהב של איגוד האתלטיקה העולמית.

 

  • קיפרוטו וקילל

    Victah sailer / photorun.net

סגור