סיכום תחרות הלילה בהדר יוסף

| שתף |

תחרות הלילה בהדר יוסף הסתיימה באכזבה עבור יוחאי הלוי שלא הצליח לקבוע קריטריון לאליפות העולם, אולם נקבעו שני שיאי נוער בריצת 1000 מ' ו- 300 מ'.

תאריך: 05/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה, אורן בוקשטיין

תחרות הלילה שהתקיימה אתמול (חמישי) בהדר יוסף היתה אכזבה מבחינתו של יוחאי הלוי למרות הקהל הרב שהגיע לעודד אותו במטרה שיצליח לייצר קפיצה של 16.85 מ' שתעניק לו את כרטיס הכניסה לאליפות העולם. הלוי קבע 16.52 מ' והוכיח כי הוא נמצא בכושר מצויין. רוגל נחום, שיאן ישראל בקפיצה משולשת אמר לקראת הקפיצה של יוחאי בערב התחרות: "אני חושב שיוחאי נמצא במצב כבר כמה שבועות שהוא יכול להשיג את הקריטריון. מה שמעודד במצב שלו זה שהוא יציב כל כך על תוצאה מסויימת שהיא מאד מאד קרובה לקריטריון שזה בעיני מאד קרוב לקפיצת המדרגה הבאה".

"צריך להבין שיוחאי היה קופץ רוחק שעשה את ההסבה לקפיצה משולשת לפני שלוש שנים בערך. מבחינת הקפיצה המשולשת הוא די חדש. הוא בגיל שאפשר להיות בשיא. מבחינת גיל יש לו עוד כוח ואם הוא בריא הוא בטוח יכול לעשות את זה", הוסיף רוגל.

רוגל נשאל על הסיכוי שיש ליוחאי להשתפר בקפיצה לרוחק ועל בחירתו להתמקד במשולשת: "מי שאומר לו להתרכז בקפיצה לרוחק אומר לו את זה רק בשביל שיעשה הסטוריה ויקפוץ 8 מ'. אבל הסיכויים שלו להיות באולימפיאדה גבוהים יותר דווקא בקפיצה המשולשת". להלוי תינתן הזדמנות נוספת לקבוע את הקריטריון בתחרות בהדסה נעורים ביום שלישי, 9.8.

הקהל שהגיע לצפות בתחרות נהנה משני שיאי נוער חדשים במקצועות לא אולימפיים. ימר גטהון ממכבי ת"א שנמצא בכושר פנטסטי, קבע 2:24.61 דק' בריצת 1000 מ'. האתלט המוכשר המתאמן תחת הדרכתו של ד"ר רפי וישניצר שיפר בכמעט שנייה שלמה את שיאו של עוז כץ מ-1981.

חי כהן מהפועל חולון ניצח בריצת ה-300 מ' את יורי ביכמן ממכבי ראשל"צ וקבע 34.64 שנ'. כהן שיפר ב-36 שנ' את הישג הנוער הטוב ביותר שנקבע ב-1986 ע"י יהודה מורלי. גם ביכמן קבע תוצאה טובה יותר מההישג הישראלי הטוב ביותר במקצוע זה כשעצר את השעון על 34.87 שנ'.

ריצת ה-400 מ' סיפקה את אחת הריצות המהירות שנראו בארץ בכלל והמהירה ביותר השנה. בקרב צמוד ומרתק ניצח ספנס לנספורד הג'מייקני את דונאלד סנפורד ממכבי ת"א. לנספורד עצר את השעון על 46.76 שנ' והקדים את סנפורד ב-5 מאיות.
דמיטרי גלושצ'נקו, אף הוא ממכבי ת"א, ניצח בריצת 100 מ' בזמן של 10.66 שנ'. מיקי בר-יהושע מאס"א טכניון חיפה שחגג לפני כשלושה שבועות את יום הולדתו ה-40 וסיים במקום השני בזמן של 10.77 שנ', שיפר בכ-3 עשיריות את ההישג הישראלי הטוב ביותר לגילאי 40+ שהוחזק ע"י מולי אפשטיין. בר-יהושע עשה זאת גם במרחק הכפול עם ניצחון בזמן של 22.09 שנ'.

בקפיצה לגובה מעין פורמן ממכבי חיפה השוותה את תוצאת השנה שלה כשקבעה 1.85 מ'. פורמן ניסתה לשפר את שיאה האישי כשהציבה את הרף על 1.90 מ', אולם לא הצליחה. חברה של פורמן לאגודה, ניקי פאלי עבר 2.10 מ', אולם לא הצליח ב-2.20 מ'.

בתחרות הטלת הכידון שפתחה את ערב התחרויות קבע עשהאל ארד ממכבי בני הנגב ב"ש 55.54 מ'. ילנה גילימוביץ' ממכבי ת"א הטילה את הכידון ל-39.26 מ' ושיפרה את שיאה האישי ב-1.46 מ', הישג שמציב אותה במקום החמישי בכל הזמנים בין מטילות הכידון החדש.

בתחרות הקפיצה לרוחק ניצח ינון ישראלי ממכבי ראשל"צ כשניתר ל-6.83 מ'. חברתו לאגודה, רותם בטאט-גולן קבעה 5.94 מ'.
  

סגור