סיכום - De Ronde

| שתף |

אז מה היה ב- Ronde van Vlaanderen? המרוץ המושלם של קנצ'לארה, אברמאט ו-ואנמארק מגחכים, ומה יהיה עם סאגן? הכל בכתבה הבאה

תאריך: 07/04/14, מאת: גדי שניצר

עכשיו זה 3+3, כמה יהיה בשבוע הבא

רק מקום ראשון. מה זה מקום שלישי, או שני – זה כלום, שום דבר, בטל, לא נחשב. בעולם האופניים המנצח לוקח את הכל וליתר אין כל נחמה.

אז קנצ'לארה בילף בסיום? עדיין קשה לדעת – לפי דבריו בראיון לאחר המרוץ, שגרמו גם לואן אברמאט וגם לואנמארק לגחך עד מאוד (עד לחשיפת שיניים מלאה), הוא היה חנוק בסיום, אך מהצד השני, אם אתה יודע את משחק הכזבים, איך בדיוק מבלפים, אסור לך לחשוף מה האמת, גם כשמרוץ מסתיים, אולי רק בסיום הקריירה (וגם אז קשה יהיה להאמין לך – מפיח כזבים, מבלף, יבלף יתחמן תמיד – הרי בכזבים יש בהחלט יתרונות בלתי מבוטלים...).

ואנמארק, סירב לקנות מהשוויצרי 'בדיות', של גוף, כאלו שהפגין בפומבי במשחק המקדים שלפני הספרינט הסופי, ושוב האמין שהוא יוכל לו בסיום – אבל הוא הרי בוגר של כיתת אומן, זו מהשנה שעברה בוולודרום ברובה; מהצד השני, אם נאמין לשוויצרי, שלדבריו הוא אכן היה חסר רגליים בסיום, הרי אותה התעכבות של ואנמארק עלתה לו בניצחון - לפחות במקום השני - כי השוויצרי חזר לעצמו, הימר, כדבריו, על קלף בודד – של ספרינט קצר אל הקו – וניצח.

קנצ'לארה רכב מרוץ מושלם. אף שהיה מבודד בחלק המסיים של המרוץ מבני קבוצתו - פופוביץ התרסק ופרש די מוקדם, ודבולדר התרסק מספר פעמים ונמנע ממנו עקב כך לחזור לקבוצה הראשונה - הוא כלכל את צעדיו בתבונה רבה, המתין מספיק בכדי לזהות מי מהיריבים חזק, והחל להתקיף באלימות ברגע הנכון בכדי שלא לתת לאף אחד סיכוי להתיישב על גלגלו (חוץ מואנמארק). חייבים לומר שקנצ'לארה הוכיח שהוא יכל לנצח מרוץ שכזה לא רק בהיעלמות, אלא אף בספרינט מול כמה רוכבים – "צריך הרבה ניסיון בכדי לנצח ברונד".

האומגה היו היחידים שלהם היה ייצוג מספרי, ייצוג מספרי גדול בשלבים הסופיים, אך (שוב) לדברי קנצ'לארה בסיום, גם זה מצב לא פשוט – איך בדיוק משחקים עם הקלפים. עדיין היה נדמה שעל אף היתרון המספרי לא היה לקבוצה אף רוכב עם רגליים מספיק חזקות בסוף.

מה עם סאגאן? קשה לדעת. סאגאן נראה פחות טוב מאשר בשנה שעברה, גם במרוצים הקודמים השנה, והוא, גם לאחר המרוץ של היום, עדיין לא הצליח לנצח אף מונומנט. יש לסלובני עדיין בעיות עם מרחקים גדולים, כל אלה שמעל ל – 250 קמ, אבל קרוב לוודאי שהוא יתחזק. אולי הוא הגיע ל'שיא', להכרה, מוקדם מידי, והציפיות (והכסף) תפחו בהתאם. קנצ'לארה, בראיון לאחר המרוץ, אמר שהוא ידע עוד קודם לכן שהקוורמונט הישן לא 'אהוב במיוחד' על סאגאן – "זה לא בשבילו... הוא לא רוכב בשביל טיפוס כזה" – זו הערה מעניינת; סאגאן רוכב חזק, אבל כלל לא בטוח שהוא לא מתאים יותר לארדנים.

מה אפשר ללמוד על האחרים מהמרוץ של היום?
ואנמארק ימשיך ויתחזק וילמד איך עושים זאת, ואף יעשה זאת בשנים הקרובות (אולי אפילו בשבוע הבא ברובה).
ואן אברמאט? ובכן, לואן אברמאט לא חסר כבר ניסיון, ולא מהירות, והוא עדיין מספיק צעיר (29), ואולי זה עניין של מזל – לבלגי בוודאי יש את זה ברגליים – לעיתים זה עניין של פעם ראשונה ואחר-כך הכל מסתדר והנצחונות מגיעים בצרורות. אולי חייבים לציין שבקצב הזה הבלגי יהפוך להיות 'רוכב מסומן', ולאלו קצת יותר קשה.
דגנקולב? הוא כבר לא מאוד רחוק, אבל רק כמעט, כמעט – הוא עדיין לא שם – איך השוטר הגרמני מתקדם והופך לנגד עינינו מסוג של ספרינטר ל – Hardman, מעניין.

מה אנחנו יודעים ביחס לשבוע הבא? שקנצ'לארה שוב המועמד המוביל. ואנמארק ואולי גם ואן אברמאט יהיו שם, יש להם רגליים מלאות – ביחס לאומגה קשה לדעת – בונן לא יהיה, זה בטוח.
 

גדי שניצר


רוב הזמן עוקב וכותב (ורוכב), ובייחוד מנסה לפענח את כל הקשור ברכיבה ובמירוצי אופניים.
מפרסם גם את הבלוג La côte de la roche-aux-faucon rocheauxfaucons.blogspot.co.il
 

  • © Qujas - Fotolia.com

סגור