סיכום - NIKE NIGHTRUN TEL AVIV 2010

| שתף |

מירוץ הלילה של תל אביב התקיים זו הפעם הרביעית. המארגנים מדווחים על השתתפות של קרוב למעלה מ - 15,000 ומספר כפול של מעודדים לאורך המסלול. מוטי מזרחי מהגברים ומיגל אטיאס בנשים מנצחים את המירוץ.

תאריך: 11/10/10, מאת: מערכת עולם הריצה

המירוץ המושקע והגדול ביותר בארץ מסמל עבור רבים בקרב רצי ישראל שינוי בתרבות הספורטיבית במדינת ישראל. "אני גאה לראות את כל הרצים הללו, זה מראה עד כמה תל אביב היא עיר של ספורט", אמר חולדאי והזניק בספירה לאחור. בשעה 20:00 בדיוק הוזנק שובל ענק של אנשים לכיוון שדרות אבן גבירול. מארגני המירוץ הסיקו את המסקנות מהשנים הקודמות ולא דווחו "פקקי תנועה אנושיים" במהלך המירוץ כבשנים קודמות.

מזג האוויר הישראלי שמפתיע כל שנה בתקופת המעבר סיפק מזג אויר נוח שכלל "שטיפת רחובות" לקראת המירוץ בגשם סתווי. ראש עריית ת"א-יפו אף אמר בזינוק - "יש לנו מירוץ נפלא, מזג אוויר נהדר. אפילו דאגנו שהגשם ישטוף את הרחובות". נקודות ההתכנסות והזינוק לריצה נערכו בכיכר רבין. 

המסלול יצא לדרך כאמור דרך אבן גבירול והמשיך לתוך שדרות רוקח. המירוץ הסתיים בספורטק בפארק הירקון. לאורך המסלול עמדו לרשות הרצים עמדות שתייה ועמדות DJ. במהלך הריצה ניתן היה לשמוע את המעודדים שלא הפסיקו למחוא כפיים ולשמוח עם המשתתפים, מחזה שקשה לראותו ברוב מירוצי הכביש בישראל. 

השנה הוצע לכל משתתף לעצב באופן עצמאי את מספרו שכלל מספר מזל ואימרה אישית: "מה הריצה עבורו", דבר שהוסיף נתבך נוסף לססגוניות האירוע.

נילי אברמסקי שיאנית ישראל במרחקים שבין 2000מ' למרחק המרתון לקחה חלק במירוץ ופרגנה למארגנים: "הפנינג מדהים, שווה לכל אחד לבוא ולקחת חלק באירוע כזה זה לא כמו כל מירוץ רגיל".
נילי החוזרת בימים אלו לכושר לאחר לידת בנה סיימה בזמן של 42:30 דק'. 

לסיום הגיע ראשון מוטי מזרחי ממועדון M&M שמפגין כושר טוב במהלך כל מירוצי הכביש האחרונים. מזרחי שניצח את מירוץ גלעד וגליל ים, וסיים שני במירוץ רחובות ניצח את המירוץ בזמן של 32:15 דק'. במקום השני הגיע נועם נאמן ושלישי יונתן מלכא. ראשונה בין הנשים ניצחה מיגל אטיאס, חברת קבוצת BROOKS ID. אטיאס משרתת בקבע כמדריכת כושר קרבי ביחידה מובחרת בצה"ל, היא גם אלופת ישראל ב - 3000 מ' מכשולים ובריצת הרים. 

סביב השעה 23:30 נפתחה העיר העברית הראשונה לתנועת כלי רכב והורגשו עומסי תנועה לתוך הלילה.

עולם הריצה מברך את משתתפי מירוץ הלילה של תל אביב על השתתפותם ומצפה למירוץ הלילה של תל אביב 2011. 


 

סגור