סמואל ווניג'רו הובא למנוחות

| שתף |

אלפים ליוו את סמואל ווניג'רו למנוחות תחת גשם שוטף בקניה. מדליסט הזהב בריצת מרתון מאוליפיאדת ביג'ינג נקבר כמעט כחודש לאחר יום מותו.

תאריך: 14/06/11, מאת: מערכת עולם הריצה

פרשת סמואל ווניג'רו עוד לא הגיעה לסיומה. האלוף האולימפי שנפטר ב-15 במאי לאחר שנפל ממרפסת ביתו עורר בעקבות מותו פרשה מסתורית בנוגע לחייו ונסיבות מותו. אשתו תריזה נג'רי, יחד עם עוד אישה ששהתה בבית הם שמצאו אותו מוטל מת. אימו של ווניג'רו, האנה, לא נכחה בטקס ההלוויה, זאת בעקבות שאיימה להפריע לטקס ואף הוציאה צו בית משפט כדי לדחותו עד שתתברר סיבת מותו. בית המשפט דחה את בקשתה ובנה הובא למנוחות כמעט כחודש לאחר שמת.

האנה האשימה את אשתו ברצח של בנה, ושמטרתה היתה לרצחו ולהשיג בכך את כל כספו ורכושו. עניין חקירת המוות של ווניג'רו התרחבה למספר אפשרויות מהתאבדות דרך תאונה ועד רצח. טרם הצליחו להוכיח שווניג'רו נרצח והסברה שנפל ממרפסת ביתו היא זו שפורסמה באמצעי התקשורת והחקירה עדיין נמשכת. בסמוך למותו הופיעו שלושה גברים שטענו כל אחד מהם בנפרד כי הוא האבא של ווניג'רו, ושתי נשים נוספות טענו כי הן היו נשואות לו.

ג'יין נדוטה היא האישה ששהתה עם ווניג'רו בבית בדקות לפני שמת וגרסתה היתה שווניג'רו אמר לה שהוא הולך למרפסת לנסות לקרוא לאשתו שתחזור, לאחר שנעלה את שניהם בחדר השינה. זאת לאחר שמצאה את ווניג'רו עם אישה אחרת (נדוטה) בביתם והיתה נסערת. עוד מסרה נדוטה שיתכן שווניג'רו היה שתוי ובעקבות כך נפל אל מותו.

ווניג'רו היה הקנייתי הראשון שזכה במדליית זהב במשחקים האולימפיים ואחד מהרצים הצעירים והמוכשרים שנולדו בקניה. בעת שארונו הורד לקבר נשמעו כ-21 יריות כבוד. מספר אתלטים בכירים הגיעו לתת כבוד אחרון לחברם לאימונים בינהם דניאל קומן (שיאן העולם בריצת 3000 מ'), קת'רינה נדרבה (אלופת העולם לשעבר בריצת מרתון) ובנג'מין לימו (אלוף העולם לשעבר בריצת 5000 מ').

בהלוויה אחד מנושאי הדברים היה דויד בקפורד, מנהל מרתון לונדון שאמר למתאבלים כי ווניג'רו היה אחד מהמרתוניסטים הגדולים בייחוד בשל גילו הצעיר, וכי הוא יכול להיות מוזכר לצידו של עוד אתלט גדול - היילה גברסליאסי.

ווניג'רו ניצח בחמשה מתוך שבעה מרתונים בהם השתתף. ב-2007 רץ את המרתון הראשון שלו בפוקואוקה וניצח. כשנה לאחר מכן היה לקנייתי הראשון שזכה במדליית זהב בריצת המרתון והוא עוד לא היה בן 24.

לצד ההישגים בריצה ווניג'רו התמודד עם בעיות בחייו האישיים. בדצמבר הקודם נעצר באשמה כי ניסה להרוג את אשתו ואת המטפלת, אבל שוחרר בערבות.


הידיעה באדיבות אתר Letsrun.com

סגור