סמי וונג'ירו - עוד פרטים על מותו

| שתף |

האלוף האולימפי בריצת מרתון נהרג בנסיבות תמוהות והעלה שאלות האם המוות שלו היה כתוצאה מהצלחתו והאופן שבו השתלשלו האירועים בחייו. מותו של ווניג'רו דווח כתוצאה מנפילה ממרפסת ביתו בשכונת מוטאגיה בעיר ניהרורו, אולם כעת כאשר פרטי מעשיו של ווניג'רו בשעות שלפני מציאת גופתו נחשפים, נקשר המוות שלו בפרשיית אהבים שניהל וכן באלכוהול.

תאריך: 17/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

לאחר יום ולילה של התהוללות, אחרי שעזב את מחנה האימונים שלו באל-דורט בשבת, וונג'ירו עצר לשתות עם חברים בעיר נאקורו. אישה בהריון שטענה מאוחר יותר שהיא "האשה האחרת שלו" דיווחה כי ווניג'רו עצר אצלה בפאתי העיר נאקורו לפני שהמשיך דרכו לניהרורו, עיר מגוריו. שעת המוות של וונג'ירו נקבעה על 12:30 בלילה, כחצי שעה לאחר שהחל יום חג נוצרי של תפילות.

כאשר הגיע לעיר הצטרף לעוד סיבוב של שתייה עם חברים ולאחר מכן המשיך לעוד מקום ממנו דווח כי הצטרפה אליו אישה ויחד שניהם נסעו לעבר ביתו, שם הוא חי עם אשתו וילדיו. הדיווחים מספרים על כך וונג'ירו היה מופתע מכך שאשתו היתה בבית.

בגיל 24 וונג'ירו נחשב כבר למליונר בזכות הישגיו בריצה. הוא השאיר אחריו אשה - תריזה נג'ירי, ושני ילדים. לפני מספר חודשים התפרסמה ידיעה בכך שווניג'רו הועמד לדין על שימוש בנשק, כנראה על רקע רומנטי כיוון שאשתו על היתה מעורבת בפרשה.

וונג'ירו כנראה שקפץ מהמרפסת על מנת לרוץ אחרי אשתו תריזה, לאחר שנעלה אותו ואת האשה האחרת בחדר השינה והלכה לכיוון תחנת המשטרה. כאשר חזרה בליווי שוטר מצאו את גופתו על ריצפת חצר ביתם. "האשה האחרת" נלקחה למשטרה לתת הצהרה והיתה נסערת מאד.

קניה התאחדה באבל על סמי וונג'ירו. מחנות האימון נסגרו כדי לכבד את זכרו. תשומת לב הוסבה אל עבר חקירת המשטרה בבקשה אחר מתן תשובה לכך שיתכן כי היה זה מעשה התאבדות. זאת בעקבות הסיטואציה שנוצרה בביתו עם האשה האחרת מול אשתו. בשעה זו שאלה זו עדיין נחקרת. מנהל החקירה אישר את העובדה כי אכן היתה נוכחת בבית אשה אחרת בשם ג'יין וכן שהיה עימות עם אשתו הנוכחית. כמו כן נמצא עד ראייה שראה את ווניג'רו עומד על המרפסת ואף החליף עימו מספר מילים כנראה בעניין מפתח שוונג'ירו היה צריך.

הרופא שטיפל בוונג'ירו סיפר כיוונג'ירו נפטר כתוצאה מפגיעת ראש. "כאשר הוא הגיע אלינו היה כבר מאוחר מדי כיוון שהוא איבד הרבה דם".

רבים הגיעו ללוות את וונג'ירו  בדרכו האחרונה, שם על פי הטקס הנוצרי, ניתן לראות את הגופה לפני קבורתה. אשתו של וונגי'רו לא הגיבה לעיתונות והיא וילדיה עברו להתגורר בניירובי על מנת להתרחק מהתקשורת.

 

 

הידיעה באדיבות Letsrun

סגור