סנפורד וג'רבי - ספורטאי השנה של הועד האולימפי בישראל

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • סנפורד וג'רבי - ספורטאי השנה של הועד האולימפי בישראל

דונלד סנפורד, והג'ודאית ירדן ג'רבי יוכרזו לספורטאי השנה של ישראל לשנה זו בשל הישגיהם מהשנה האחרונה

תאריך: 02/12/14, מאת: SPORTWEB

ועדת הפרס של הוועד האולימפי בישראל, להכתרת ספורטאי השנה של הוועד האולימפי לשנת 2014 , תמליץ בפני הנהלת הארגון על הכתרתם של האתלט דונלד סנפורד, והג'ודאית ירדן ג'רבי לספורטאי השנה של ישראל לשנה זו.
ערב הכתרת ספורטאי השנה הנושא את שמו של יורם אוברקוביץ' ז"ל יתקיים ביום שני 29.12.2014 בסוזן דלל. בערב חגיגי זה יקבל הצייר-פסל דודו גרשטיין את עיטור הוועד האולימפי הבינלאומי, שבחר השנה בנושא ספורט ואומנות.
חברי ועדת הפרס הם: חנה שזיפי, יורם ארנשטיין, אריה זייף, איתן ברק, יעל ארד, רחלי ויגדורצ'יק, גילי לוסטיג ודני אורן.


ירדן ג'רבי ומאמנה שני הרשקו / צילום באדיבות הועד האולימפי בישראל


את הפרס לספורטאית השנה ממליצה הוועדה להעניק לג'ודאית ירדן ג'רבי על הישגיה המרשימים השנה: מדליית כסף באליפות העולם שהיתה ברוסיה, שלוש מדליות זהב ושתי מדליות כסף בטורנירים מסדרת הגרנד פרי. תהא זו שנה שניה ברציפות בה זוכה ג'רבי בתואר היוקרתי הזה. את הפרס לספורטאי השנה ממליצה הוועדה להעניק לאתלט דולנד סנפורד שזכה במדליית ארד באליפות אירופה שהתקיימה בשוויץ בריצת 400 מטרים, בהופעה מרשימה ביותר עם שיא ישראלי חדש 45.27 שניות וקביעת קריטריון A בינלאומי.

ספורטאי השנה יקבלו בערב ההכתרה מענק מיוחד של 40 אלף ₪ כל אחד מהוועד האולימפי בישראל. מאמן השנה יקבל מענק של 20 אלף ₪ והספורטאים הצעירים יקבלו 5000 ₪ כל אחד.

את הפרס לספורטאי הצעיר של השנה ממליצה הוועדה להעניק לג'ודוקא ברוך שמיאלוב בן ה-20, שהוכתר השנה גם לאלוף אירופה לנוער וזכה במדליית ארד באליפות העולם לנוער, וסיים את השנה בזכייה במדליית זהב באירופה עד גיל 23,
את הפרס לספורטאית הצעירה ממליצה הוועדה להעניק לצמד שייטות ה-470 נויה ברעם ורימון שושן שזכו במדליית ארד באליפות העולם ומדליית כסף באליפות אירופה.
את הפרס למאמן השנה ממליצה הוועדה להעניק באופן יוצא דופן לשני זוכים: למאמן הג'ודו שני הרשקו, מאמנה האישי של ירדן ג'רבי המשמש כמאמן נבחרת הנשים של ישראל במסגרתה הוביל את גילי כהן לזכייה במדליית ארד באליפות אירופה. הוועדה ממליצה גם להעניק את הפרס למאמנות נבחרת הנשים של ישראל בהתעמלות אומנותית, אירה ויגדורצ'יק, אלה סאמופאלוב ורעיה אירגו שהובילו את הנבחרת הלאומית לזכייה במדליית ארד באליפות אירופה ובמדליית כסף באלות באליפות העולם.

במהלך ערב הכתרת ספורטאי השנה של הוועד האולימפי בישראל יחולקו תמריצים על הישגים של ספורטאים חברי הסגל האולימפי באליפויות עולם ואליפויות אירופה, לבוגרים ולצעירים ומאמנים, בסכום כולל של כ-750 אלף ש"ח הניתנים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט.

  • דונלד סנפורד

    צילום: עמית

סגור