סערה באגודת 'אתלטי אורן השרון'

| שתף |

דן סלפטר ולורנה צ'מטאי נוכחו לדעת היום כי הם מושעים מהשתתפות באליפות ישראל באתלטיקה שתתקיים ביומים רביעי וחמישי הקרובים.

תאריך: 12/06/12, מאת: SPORTWEB

דן סלפטר ולורנה צ'מטאי, המייצגים בשנה האחרונה את אגודת אתלטי אורן השרון, נוכחו לדעת היום כי הם מושעים מהשתתפות באליפות ישראל באתלטיקה שתתקיים השבוע. ההודעה על השעייתם "הגיעה באופן מפתיע", סיפר סלפטר למערכת SPORTWEB בשיחת טלפון, כאשר התקשרו ממשרדי איגוד האתלטיקה להודיע לו על כך.

השעייתם של שני האתלטים הבכירים הינה תוצאה של השתלשלות ארועים שהתרחשו בשבועות האחרונים בין כותלי האגודה. לאחרונה הוגשה תביעה נגד אגודת אתלטי אורן השרון על חובות כספיים למספר אתלטים ומאמנים בולטים שיצגו את האגודה. בין מגישי התביעה ניתן למנות את המאמן עמית נאמן ואת הרצים הבכירים מאור טיורי, יגאל לב, יערה זנגי וכן דן סלפטר וחניכתו לורנה צ'מטאי. היקף התביעה עומד על כ-200 אלף שקלים. "מאז אליפות ישראל ב-15 ק"מ ועד המחזור הראשון של ליגת ניו-באלאנס לורנה יצגה את האגודה בכל התחרויות וכמעט ולא נעדרה. היא צברה הרבה ניקוד לאגודה אך לא קיבלה את השכר שהובטח לה", הסביר סלפטר. "לאחר שנואשנו החלטנו להתנות את ההשתתפות שלי ושלה במחזור האחרון של הליגה עד שישלמו לנו את הכסף", הוסיף. 

כתגובה לאי הופעתם של סלפטר וצ'מטאי במחזור האחרון של הליגה, מסר דורון פייביש העו"ד המייצג את האגודה: "סלפטר ולורנה עשו לעצמם דין עצמי והחליטו לא להופיע לתחרויות רשמיות בלי להודיע על כך ולכן האגודה השעתה אותם". ובנוגע לתביעה שהוגשה מסר עו"ד פייביש: "התביעה תיבדק במוסד לבוררות של איגוד האתלטיקה ושם יתבררו הדברים".

אולם נראה שסלפטר לא מסכים עם ההתנהלות הבסיסית של הדברים. "אני מרגיש שמתנכלים לי", אמר, "לורנה לא מעורבת בכל הדברים האלה, כל מה שמעניין אותה זה לרוץ". ואכן, אם מסתכלים על טבלת התוצאות של לורנה בשנה האחרונה אי אפשר להתווכח עם העובדות. רק באליפות ישראל האחרונה למרחק 5000 מ' ניצחה לורנה מחוץ לתחרות, זאת משום שכידוע היא אינה אזרחית ישראל. אולם קשה להתווכח עם העובדה שכיום, היא אחת הרצות המהירות בארץ.

נכון לשעה זו סלפטר שהיה אמור לרוץ בעצמו במקצה למרחק 5000 מ', ולורנה שעתידה היתה להשתתף במקצה ל-800 מ' ו- 1500 מ' נמחקו מרשימת המשתתפים.

  • לורנה, בולטת בכל תחרות

    צלם אותי

  • סלפטר באליפות ישראל למרחק 15 ק"צ

    צילום: עופרי מילר

סגור