סערת האשמות הסמים של אלברטו סלאזר

| שתף |

המאמן הבכיר אלברטו סלאזר מכחיש את הטענות, אך איגוד האתלטיקה הבריטי מודאג.

תאריך: 10/06/15, מאת: SPORTWEB

לאחר חשיפת החשדות נגד המאמן הבכיר, אלברטו סלאזר, סלאזר מכחיש את כל הטענות שהועלו נגדו: "ביודעין מעלים נגדי האשמות כוזבות, אני מכחיש את כל החשדות נגדי על שימוש בחומרים אסורים". הטענות נגד סלאזר הועלו בשבוע שעבר, וחלקן כוללות האשמות בנוגע לרץ גיילן ראפ, מדליסט הכסף בריצת ה-10,000 במשחקים האולימפיים בלונדון 2012. סלאזר מואשם כי מאז החל לאמן את ראפ, בתקופת התיכון, סלאזר המליץ לו לצרוך טסטוסטרון (המוכר כסטרואיד אנבולי).

סלאזר הגיב נגד טענות שהועלו נגדו על ידי ה- BBC וערוץ התקשורת "פרו-פובליקה": "לכל אורך הדרך האמנתי בספורט נקי, עבודה קשה ואני מכחיש את כל הטענות נגד השימוש בסמים, אני מקווה שהמאשימים והמעריצים יתנו לי את ההזדמנות להוכיח כי ההאשמות כוזבות. אני אציג במסמכים מתועדים את כל העובדות במהירות האפשרית כך שראפ ומו יוכלו להתרכז במה שהם עבדו מאד קשה והם אוהבים לעשות", הוסיף.

מי שההאשמות עוררו בקרבם דאגה יתרה, הם איגוד האתלטיקה הבריטי, זאת משום שהרץ הבכיר ביותר של בריטניה, מוחמד (מו) פארח, מדליסט הזהב מלונדון 2012 בריצת 10,000 ו-5000 מ', מתאמן תחת הדרכתו של אלברט סלאזר.

מו פראח הבריטי מיהר לכנס מסיבת עיתונאים בברמינגהאם בדיוק יום לפני תחרות הגרנד פרי בבירמינגהאם. הבריטי בן ה-32 טען כי שמו הוכתם בשל ההאשמות נגד מאמנו האמריקאי. פראח טען ש"הוא הראשון לעזוב את השותפות עם סלזאר אם ההאשמות יוכחו כנכונות". בהמשך הודיע כי לא יוכל להתחרות בגראנד פרי בעקבות סיבות נפשיות ופיזיות.

קארה גאוצ'ר, בעבר מדליסטית הארד מאליפות העולם ב-10,000 מ' שהתאמנה בפרuייקט של סלאזר עד 2013, טענה כי לפני אליפות העולם ב-2011 סלאזר העניק לראפ טיפול בטיפות שאינן מאושרות על ידי ה- WADA, "כל מי שהיה נתפס בשימוש שכזה היה מואשם ומקבל השעייה מהספורט", אמרה.

אתלט נוסף שהתאמן בפרוייקט אורגון, אך לא היה מוכן להיחשף, סיפר כי נשלח לעשות בדיקת דם לבירור רמות הטסטוסטרון ותפקודי בלוטת התריס. התוצאות שהתקבלו עבורו היו מעט נמוכות. אותו אתלט הופנה על ידי הרופא של הקבוצה לאנדוקרינולוג שאליו הופנו רוב האתלטים על מנת לקבל מרשם לתוספים. "שאלתי: האם זו לא רמאות, אמרו לי שזה מה שאלברטו עושה ושאני ארגיש יותר טוב", סיפר.

הפרסום נגד סלאזר מדבר על עוד שישה אתלטים מהפרוייקט שהלכו לדבר באופן פרטי מול האיגוד האמריקאי נגד סימום בספורט והביעו חששות לגבי שיטות אסורות לכאורה והתנהגות לא אתית.

ג'ון קוק, אחד ממאמני העבר בפרוייקט של נייקי אורגון, אינו מאשים אף אתלט באופן ישיר אך הוא מביע רגשות קשים לגבי ההתנהלות של האתלטים והספורט בכלל. "אני חושב שזה די ברור שהשימוש בסמים אסורים אינו יכול להיות נמנע בכל פינה. הכימאים נעשו מאד טובים כך שהשרידים של הסמים יכולים לעזוב את מחזור הדם תוך 90 דקות. אז עם מה אנחנו מתמודדים? בדיקות באזור החימום? זה בחיים לא יקרה", אמר.

קוק, שעבד בפרוייקט אורגון בשנים 2003-2005, מזהיר כי האתלטיקה בסכנה להפוך לפארודיה. "אני עוקב אחרי הספורט בהרבה פחות התלהבות, אחרי שאני יודע כל כך הרבה", סיפר, "פעם שהייתי תמים, נהניתי מהספורט הרבה יותר", הוסיף. "המעריצים הממוצעים מתעלמים מהמציאות. הם חושבים שאם אתלט נבדק ונמצא שלילי, אז הוא נקי כשלג לבן. וזה הפרדוקס הגדול", סיכם.

 

  • מימין: פארח, סלאזר וראפ

    Victah Sailer / photorun.net

סגור