סרגיי בובקה ביקר בועד האולימפי

| שתף |

סרגיי בובקה: "מי שאינו זוכר את העבר לא יהיה לו עתיד". אמר בובקה בביקורו בועד האולימפי בתל אביב.

תאריך: 12/01/15, מאת: SPORTWEB

סרגיי בובקה, האלוף האולימפי לשעבר בקפיצה במוט (סיאול 1988), נשיא הוועד האולימפי של אוקראינה המכהן כסגן נשיא התאחדות האתלטיקה הבינלאומית ביקר בוועד האולימפי בישראל. בובקה ניפגש עם יגאל כרמי יו"ר הוועד האולימפי בישראל, גילי לוסטיג מנכ"ל הוועד האולימפי , יעל ארד חברת ההנהלה יו"ר איגוד האתלטיקה דורון קופמן. בובקה פגש גם במעמד זה שני ספורטאים אולימפיים עכשוויים של ישראל המתעמל אלכס שטילוב, והמתעמלת האומנותית נטע ריבקין. במיפגש השתתפו גם, מנכ"ל האיגוד ז'ק כהן והקופץ במוט אלכס אברבוך.

בובקה ערך לפני הפגישה סיור בחוויה האולימפית ויצא נרגש מאד. "החוויה האולימפית היא אחד המקומות היפים שראיתי מזה שנים רבות. יש לכם מרכז מבקרים מרשים ביותר, המהווה מקור השראה יוצאת דופן לעידוד ספורטאים צעירים. מי שאינו זוכר את העבר לא יהיה לו עתיד וחשוב שבני נוער רבים ככל האפשר יבקרו בו" אמר בובקה לכרמי.
במיפגש עם כרמי ציינו השניים את שיתוף הפעולה המצויין במשך שנים רבות בין הוועד האולימפי האוקראיני בראשו הוא עומד והוועד האולימפי בישראל.


מימין: אלכס שטילוב, גילי לוסטיג, יעל ארד, סרגיי בובקה, יגאל כרמי ונטע ריבקין / צילום באדיבות הוועד האולימפי בישראל


בובקה, שבר במהלך הקריירה המזהירה שלו את השיא העולמי בקפיצה במוט 35 פעמים, היה 6 פעמים אלוף העולם, 4 פעמים אלוף העולם באולמות ופעם אחת אלוף אירופה. השיא שקבע במשחקים האולימפיים בסיאול 1988 – 6.15 מטר (מדליית זהב), נשבר אחרי 21 שנה ועומד היום על 6.16 מ'. 

  • יגאל כרמי וסרגיי בובקה בהחלפת תשורות

    באדיבות הוועד האולימפי בישראל

סגור