עדכונים מליגת המכללות בארה"ב

| שתף |

סיכום תחרויות סוף השבוע בליגת המכללות בארה"ב כחמישה שבועות לפני סיום העונה. עדכונים גם מהרצה הישראלית מאור טיורי הלומדת באוניברסיטת סן פרנסיסקו

תאריך: 17/10/11, מאת: יובל כרמי

סוף שבוע עמוס במרוצי שדה חלף על ליגת המכללות האמריקאית. בעוד כ-5 שבועות תגיע הליגה לסיומה, אך תחרויות יום שישי וראשון היוו ללא ספק את שיא העונה עד כה. התחרות בוויסקונסין, שהתקיימה רק יומיים לפני מוקדמות הגמר באינדיאנה הצליחה למשוך אליה את רוב הנבחרות המדורגות ב-30 הראשונות (20 אצל הגברים ו-19 אצל הנשים), מה שהפך את התחרות לחשובה יותר מהמוקדמות לגמר, וכנראה גם לאחת תחרויות ההזמנה העמוקות והאיכותיות במסגרת הליגה אי פעם.

וויסקונסין

גברים - בתחרות הקבוצתית ניצחה נבחרת וויסקונסין המארחת בריצה מושלמת בה 5 מחבריה רצו בדבוקה לאורך כל הדרך ועד לקו הסיום (זמנם הממוצע 23:47 ל-8 ק"מ בתנאים לא קלים) והביסו נבחרות מעולות כבריגהם יאנג, סטנפורד, ואינדיאנה. בתחרות ליחידים ניצח לאווי ללאנג הקנייתי הלומד באוניברסיטת אריזונה (בהדרכת מאמנו של ברנארד לגאט האגדי) בזמן שיא של 23:10. בכל תחרות בה השתתף העונה ללאנג, אחיו הצעיר של רץ הבינוניות המעולה בועז ללאנג, הוא שבר את שיא המסלול והביס את שאר הרצים, עובדה שהופכת אותו למועמד כמעט וודאי לניצחון בגמר.
נשים – בתחרות הקבוצתית ניצחה נבחרתה של אוני' וושינגטון שזכתה באליפות לפני כשנתיים בזמן ממוצע של 20:45 ל-6 ק"מ. התחרות בין קבוצות הנשים היתה צמודה יותר מאשר אצל הגברים ווושניגטון עקפה רק במעט את נבחרות ואנדרבילט,אריזונה, וילנובה וסטנפורד.
שילה ריד הקנדית הלומדת בוילנובה ניצחה בזמן של 19:59, מעט לפני ג'ורדן הסיי מאורגון ודבורה מאייר מאוניברסיטת קליפורניה. גם הרצה ישראלית – מאור טיורי השתתפה בריצה והגיעה במקום ה-157 מתוך 305 רצות ובזמן של 21:38. נבחרת אוניברסיטת סן פרנסיסקו, שם לומדת מאור הגיעה במקום ה-17 המכובד לתחרות זו.

מוקדמות הגמר באינדיאנה

התחרות נערכה כבדרך כלל על מסלול אליפות הליגה אשר מתקיימת בשנים האחרונות באוניברסיטת אינדיאנה סטייט. לעומת שנים קודמות התחרות השנה איבדה מחשיבותה, בעיקר הודות לתחרות שהתקיימה בוויסקונסין יומיים קודם לכן וחוסר שביעות רצון המשתתפים מכך שבמוקדמות ישנו פיצול לשני מקצים, כך שהנבחרות הטובות ביותר לא באמת מתחרות אחת בשניה, ואכן ירידת הרמה הורגשה.
גברים – נבחרת אוניברסיטת קולורדו העקבית ניצחה את נבחרתן של אוניברסיטת פורטלנד ואוניברסיטת איונה שבמדינת ניו יורק בזמן ממוצע של 24:27. המנצח דווקא היה מאיונה והוא לאונרד קוריר ובתוצאה של 23:55. גם תחרות זו התקיימה תחת תנאי רוח לא קלים ובמסלולים לא מהירים במיוחד.
נשים – רצות אוניברסיטת פלורידה סטייט שלטו ללא עוררין בריצה כאשר הרצה החמישית השיגה את המקום ה-14, דבר די נדיר בתחרויות ברמה כזו. זמנן הממוצע היה 20:53 ואחריהן הגענה רצות ג'ורג'טאון ומישיגן. בתחרות האישית ניצחה רצה קנייתית מאוניברסיטת יו-טפ שבטקסס בשם ריספר קימאיין ובזמן של 20:19. .

בהמשך

בשבועות הבאים שעד האליפות ייערכו האליפויות האזוריות והמחוזיות שלאחריהן ייקבע ההרכב הסופי של הנבחרות והיחידים שישתתפו באליפות ליגת המכללות במרוצי שדה ב-21.11.
 

ריצת הגברים ל-8 ק"מ בוויסקונסין

 

 

ריצת הנשים ל-6 ק"מ בוויסקונסין

 


 

 

סגור