עומר אלמוג ואדווה כהן אלופי ישראל לנוער

| שתף |

אלמוג ניצח בצורה ברורה את המירוץ ל-5 ק"מ, ואילו כהן שסיימה שנייה, זכתה באליפות ישראל בגלל שגבריצאדיק שניצחה אינה אזרחית ישראל. עלמיה וטקה ניצחו בריצה ל-10 ק"מ

תאריך: 24/11/13, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

למעלה מ-4000 משתתפים זינקו בסוף השבוע במקצים השונים של מירוץ עלם חולון בחסותה על עמותת עלם שגייסה במירוץ כספים עבור פעילותה לבני נוער בסיכון. בריצת הנערות ל-3 ק"מ הייתה זו רחל גבריצאדיק מהאגודה החדשה אתלטי דרום הסמטה תל-אביב שחצתה ראשונה את קו הגמר בתוצאה 11:13 דק'. העובדה שגבריצאדיק אינה אזרחית ישראל מנעה ממנה לזכות בתואר האליפות שנפל בחלקה של אדווה כהן מהסוללים ירושלים שקבעה 11:16, שיפרה את שיאה מהשנה שעברה ב-46 שנ' ושידרגה את מדליית הארד מ-2012 לזהב השנה. 2 שנ' בלבד, אחרי כהן, נועה חייט ממכבי חיפה סיימה עם תואר סגנית אלופת ישראל, לפני אלה יפתחאל ממכבי כיוונים ב"ש שקבעה 11:47 דק' לארד.


זינוק מרוץ עלם חולון / צילום: יח"צ איגוד האתלטיקה

בין הבנים, בריצה ל-5 ק"מ, היה זה עומר אלמוג ממכבי ת"א שחצה ראשון את קו הגמר בתוצאה 15:41 דק'. אלמוג שסיים בשנה שעברה במקום הרביעי, לא הותיר ליריביו סיכוי של ממש כשהוביל בכל מהלך הריצה בהפרש ברור. טעות אנוש של רוכב האופנוע המוביל, אשר "גרר" את אלמוג לעיקוף מיותר, גרמה לו לסיים בתוצאה שאכזבה אותו. "רציתי ויכולתי לסיים בתוצאה טובה בהרבה אלמלא האופנוע שהוביל אותי טעה. אחרי שהובלתי בהפרש גדול, קלטתי לפתע שההפרש צומצם משמעותית, זאת לאחר שלא ראיתי את יריביי במרבית שלבי הריצה. רק לאחר מכן הבנתי שהם רצו 5 ק"מ ואני יותר. הכי חשוב זה שלא איבדתי בגלל הטעות הזו את התואר", סיכם אלמוג. חבריו לאגודה, דוד טאייצ'ו ובני אלהין סיימו במקומות 2 ו-3 בהתאמה, אחרי מאבק מרתק בין השניים ב-200 המטרים האחרונים. טאייצ'ו שקבע 15:57 דק', הקדים ב-2 שנ' את אלהין.


איימרו עלמיה השלים שבוע של ניצחונות. אחרי שניצח במירוץ אייל ל-15 ק"מ בשבוע שעבר ברמת השרון, עשה זאת הרץ המוכשר מהפועל אורן השרון גם בריצה ל-10 ק"מ בתוצאה 30:30 דק'. גם הפעם, כמו ברמה"ש, עלמיה הקדים את ימר גטהון ממכבי ת"א שסיים שני בזמן של 30:46 דק'. השניים היו רמה אחת מעל יתר יריביהם. ליאור סיסאי ברהנו שסיים שלישי, קבע 36:13 דק'. גם בין הנשים שתי הראשונות לחצות את קו הגמר שיחזרו את הריצה מרמה"ש. אזאוונט טקה ממכבי ת"א (36:35 דק') שסיימה במקום ה-6 הכללי (גם בין הגברים) הקדימה את סווטלנה בחמנד ממכבי ראשל"צ (37:14) שסיימה במקום ה-9 הכללי. אלין וינוגרצקי מהפועל חולון סיימה שלישית בתוצאה 39:33.
את האירוע כיבדו בנוכחותם רו"ח דורון קופמן – יו"ר איגוד האתלטיקה, מוטי ששון – ראש העיר הוותיק של חולון ונאווה ברק – נשיאת עמותת עלם, ובין הרצים היו גם ותיקי קבוצת הכדורסל של מכבי ת"א – דורון ג'מצ'י ומוטי דניאל.

 

  • אדווה כהן ועומר אלמוג

    צילום: יח"צ איגוד האתלטיקה

סגור