עמותת אתגרים מייצגת את ישראל בגרמניה

| שתף |

"בשבילנו זו גאווה עצומה לייצג את מדינת ישראל במירוץ שכזה", סיקור מיוחד של רצי עמותת אתגרים במרוץ יחודי שיתקיים בברלין ביום שני הקרוב

תאריך: 19/05/13, מאת: SPORTWEB

בשנה שעברה החל שיתוף פעולה בין צוות SPORTWEB, עמותת אתגרים ומארגני המרוץ היחודי Run Of Spirit המתקיים מדי שנה בברלין. השנה נציגי עמותת אתגרים למרוץ הם שמוליק יעקבי וגבע לבון. שמוליק הינו רץ כבד שמיעה, המתאמן בקבוצת הריצה של אתגרים בשנתיים האחרונות. גבע, מלוו, סיפר כי בתחילת דרכו בקושי הצליח  שמוליק לרוץ 2 ק"מ, והיום הוא כבר משתתף במרוצי 10 ק"מ.

"הריצה בשביל הרוח" נוסדה בברלין ותהיה זו הפעם החמישית לקיומה. מטרת המרוץ הינה להעלות את המודעות לאנשים בעלי מוגבלויות ונכויות שונות העוסקים בספורט. מייסד המרוץ וולקמר שולץ, מאמן ריצה בכיר בברלין אמר: "החזון שלנו במרוץ הוא להראות את החיבור בין העמים והדתות, ללא הבדל בין אנשים עם מוגבלויות ובלי מוגבלויות והמשותף לכולם היא האהבה לריצה. זה כבוד גדול בשבילנו לארח את הרצים מעמותת אתגרים בפעם השנייה". 

בשנה שעברה התקיימה לראשונה תחרות RUN OF SPIRIT גם בפולין, והחזון הוא לקיים תחרות כזו גם בישראל ובמקומות נוספים בעולם. ביום שני יעמוד שמוליק על קו הזינוק יחד עם רץ עיוור מפולין, רצה עיוורת מגרמניה וכן שיאן העולם בריצת מרתון לעיוורים הנרי וואניוקה.  


תמונה קבוצתית בכפר המיוחד. (משמאל בחולצה כחולה - וולקמר שולץ)


גבע ושמוליק נחתו ביום שישי בברלין והם מתארחים בכפר שבו יתקיים המרוץ. הכפר הינו מקום המגורים של אנשים בעלי המוגבלויות ומסלול המרוץ עובר בשבילי הכפר ומסביב לו. גבע סיפר לנציג ספורטווב על שהותם עד כה: "את היומיים האחרונים בברלין אנחנו מבלים בעיקר בהיכרות עם אנשים מופלאים וספורטאים אמיתיים מגרמניה, קניה ופולין ובין היתר נהנים מריצות בוקר ביער המדהים הסמוך לכפר ומארוחות טעימות. אנחנו מרגישים מוכנים ומאוד מתרגשים לקראת האירוע. בשבילנו זו גאווה עצומה לייצג את מדינת ישראל במירוץ שכזה".


מימין: ג'וסף, הנרי, גבע, שמוליק וחי

צוות ספורטווב יסקר את יום המרוץ ויביא תמונות ועדכונים על ריצתו של שמוליק יעקבי.

 

בתחילת חודש יוני יקימו עמותת אתגרים וצוות ספורטווב מרוץ התרמה בפארק הירקון, שכל הכנסותיו יועברו לפיתוח קבוצות ריצה לאנשים עם מוגבלויות.


לחצו להרשמה - רצים ביחד - מרוץ הלילה של אתגרים

 

  • מימין: שמוליק וגבע לצד הרצים מקניה והרצים מפולין

    צילום: צוות SPORTWEB

סגור