עשור למירוץ אייל - ראיון עם זהבה שמואלי

| שתף |

"לא יודעת אם אייל היה אוהב את זה", אומרת זהבה שמואלי שבוע לפני המירוץ לזכרו של אייל בנה, אולם זהבה לא עוצרת ומבטיחה שהמירוץ יהיה הפנינג גדול ומיוחד.

תאריך: 10/11/11, מאת: דפנה פרחי

ביום שבת, ה- 19 בנובמבר יתקיים מירוץ אייל העשירי ברמת השרון. את המירוץ יזמה זהבה שמואלי לזכרו של בנה אייל, שנפטר באופן פתאומי לפני כמעט 11 שנים. אייל גדל בבית של ספורט, עם אם שהיתה אתלטית אולמפית ויצגה את ישראל במשחקים האולמפיים בלוס אנג'לס ב-1984 ולאחר מכן הפכה להיות מאמנת והיתה שותפה לארגון מירוצים רבים. "תמיד אייל היה עוזר כי היתה הרבה עבודה ברישום, והוא היה חלק מהעשייה. אני לא יודעת אם הוא היה אוהב את החגיגה הגדולה כי הוא תמיד היה צנוע ונחבא אל הכלים". אומרת זהבה בהתרגשות. "עשור למירוץ אייל זו התרגשות מאד גדולה מבחינתנו", הוסיפה.

מירוץ אייל הפך במשך השנים למירוץ מועדף על ידי הרצים בגלל האופי המיוחד שלו. זהבה, שהגיעה מהתחום, שמה לה למטרה להקים מירוץ שיענה על הצרכים של הרצים ויותר מכך שיתאים גם לבני המשפחה. "אנחנו מנסים לשמר את האירוע שיתאים לכל המשפחה, לחבר את כל המשפחה. אם פעם בני המשפחה היו מגיעים לעודד, היום יש להם אפשרות לקחת חלק במירוץ לפי היכולת שלהם". אומרת זהבה.

מירוץ אייל כולל את המקצים הבאים:

15 ק"מ ריצה תחרותי
5 ק"מ ריצה תחרותי
2 ק"מ ריצה תחרותי ילדים - 8,10,12,14
5 ק"מ הליכה
2 ק"מ עממי

השילוב של המקצים הללו יצר אפשרות מצויינת לבני משפחה לקחת חלק באירוע. "מירוץ אייל משלב את המקצים העממים יחד עם המקצים התחרותיים. מצד אחד הרצים הבכירים חוזרים כל שנה להתחרות ומצד שני כל אחד יכול למצוא משהו שמתאים לו", אומרת זהבה. "זו הזדמנות להודות לרצים הבכירים שמכבדים וחוזרים כל שנה להתחרות", הוסיפה.

בהמשך למסורת בשנים האחרונות זהבה סיפרה כי גם השנה יהיה הרבה כיבוד בסיום שיכלול: קרטיבים, תמרים, חטיפי אנרגיה, פירות, משקה בוקר ועוד. החידוש השנה יהיה מופע "קרקס פלורנטין" בסיום, וזאת בנוסף ללהקות המתופפים שיהיו פזורות על המסלול.

מדי שנה מי שעוזרים בהפקה הם חברי קבוצת הרצים של זהבה -  רצי רמת השרון. צפריר ביבר, מותיקי המועדון לקח חלק במירוץ מיום היווסדו. "תמיד היה ארגון טוב מהיום הראשון", הוא מספר, "אבל מה שמיוחד במירוץ זו האוירה המשפחתית שיש". עוד הוא סיפר: "היכרתי את אייל היכרות לא מעמיקה, הייתי פוגש אותו במפגשים של הקבוצה, אבל במשך השנים היכרתי את המשפחה יותר ויותר והם עושים עבודה מדהימה".

גם גילי עזרי, המתאמן תחת שרביטה של זהבה בארבע השנים האחרונות מצא דרך לשתף את כל המשפחה במירוץ. בשבוע הבא כל ארבעת ילדיו יתחרו במקצים התחרותיים. "הילדים שלי לא מתאמנים במשך השנה אבל למירוץ אייל כולם מתייצבים. יש משהו שונה באוירה של מירוץ אייל ממירוצים אחרים, החום והמשפחתיות וזה הכל בזכות זהבה".

בסיום הראיון, זהבה לא יכולה להיפרד בלי לתרום ממשנתה המקצועית, והיא מזמינה את כל הרצים המתאמנים למרתון טבריה לבוא לבדוק את יכולתיהם במרחק של 15 ק"מ. "המירוץ הזה הוא אבן בוחן עבור כל מי שמתאמן למרתון טבריה ולקראת חצי מרתון בית-שאן. המסלול לא השתנה בשנים האחרונות כך שאנשים שחוזרים כל שנה יכולים לבדוק איפה הם עומדים". עוד היא הוסיפה כי חשוב מאד להירשם בהקדם על מנת שתוכל להתארגן ולהיערך לכמות המשתתפים יחד עם הצוות המקצועי, כדי להפיק את המירוץ על הצד הטוב ביותר".

 

להרשמה למירוץ אייל 2011

 

 

סגור