פולה רדקליף חוזרת

| שתף |

לאחר שלא התחרתה 15 חודשים פולה רדקליף שיאנית העולם בריצת מרתון חוזרת להתחרות. לאחר אכזבות העבר במשחקים האולימפיים היא חושבת שברחובות לונדון המוכרים לה היא תוכל לעשות את התיקון, ב-2012.

תאריך: 23/03/11, מאת: מערכת עולם הריצה

פולה רדקליף כבר ניצחה במרתון ניו-יורק, מרתון לונדון, שיקאגו, מרתונים באליפויות עולם וכמובן עדיין מחזיקה בשיא העולם למרחק זה, שהרבה זמן אף אישה עדיין לא הצליחה להתקרב אליו. אבל כולם יודעים מה עדיין חסר לה לרזומה. "אני זוכרת שצפיתי במרתון האולימפי בלוס אנג'לס ב-1984 וקיוויתי שיום אחד אגיע למשחקים", היא אומרת. "למרות ששתי האולמיפיאדות האחרונות הלכו לא טוב אני עדיין מתעקשת שיום אחד אולי זה כן יצליח עבורי".

בימים אלו רדקליף מתאמנת באלבוקרקי, היא לא התחרתה מאז שסיימה רביעית במרתון ניו-יורק 2009 וילדה את בנה (לידה שנייה) בסתיו שעבר. המרתון האולימפי הבא יהיה "ברחובות שכבר רצתי בעבר כ"כ טוב הרבה פעמים". רדקליף מסבירה: " עכשיו אני אצטרך להעביר את אותם הרגשות שיש לי לפני מרתון לונדון אל עבר המרתון האולימפי, זה יהיה פי מאה יותר גדול מבחינת התמיכה והאטמוספירה לאורך המסלול". על אכזבות העבר שלה מהאולמפיאדה בעבר היא אומרת: "אני צריכה להניח את זה מאחורי, להמשיך הלאה ולא לשמור את זה כמטען. התגברתי כבר על התקופה הקשה ההיא ואני יכולה להשתפר - זה יהיה יותר טוב ב-2012".

לאחר 15 חודשים שלא התחרתה תשתתף רדקליף בריצת 10 ק"מ במנצ'סטר במירוץ "Bupa Great Manchester Run". על מנת להשיג את הקריטריון למשחקים האולימפיים בלונדון תרוץ רדקליף באחד ממרתוני הסתיו. מאמנה ובעלה של רדקליף מסר כי לא יוכל כרגע למסור את תוכנית התחרויות של רדקליף, זאת לאחר ששהתה באלבוקרקי לתקופת אימונים ארוכה ורק לאחר המירוץ במנג'סטר יוכלו להעריך את כושרה.

 

הידיעה באדיבות רנרס וורלד, IAAF

סגור