פולה רדקליף חזרה להתחרות אתמול

| שתף |

רדקליף: "זה היה אסון" אמרה שיאנית העולם בריצת מרתון אתמול (שני) לאחר התחרות הראשונה שלה מזה 18 חודשים.

תאריך: 31/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

בעוד פרשן המירוץ תיאר את ריצתה של פולה רדקליף כ"מקום שלישי נהדר", רדקליף סיימה בדמעות של התרגשות ואכזבה את מירוץ ה "Bupa London 10,000". רדקליף, שלה היתה זו תחרות ראשונה מזה 18 חודשים התאכזבה מריצתה וסימה במקום השלישי אחרי ג'ו פבאיי וגמה סטיל.

"רציתי להיות קצת יותר טובה מזה", הודתה רדקליף. "בשבילי זה מעין אסון". סיום המירוץ היה בדיוק באותו מקום בו מסתיים מרתון לונדון שם קבעה רדקליף את שיא העולם. הפעם, רדקליף סיימה שלישית בזמן של 33:17 דק' כ- 55 שנ' אחרי פבאיי. "הסתכלתי על השעון וידעתי שאני צריכה לרוץ מרתון יותר מהר מזה". כבר בק"מ ה-1 פבאיי היתה מלפנים ורדקליף נאבקה לשמור איתה על קצב. בק"מ הרביעי פבאיי כבר היתה הרחק מלפנים ובחצי המרחק סטיל עקפה את רדקליף. סטיל בת ה-25 מעולם לא יצגה את בריטניה לא על המסלול ולא על הכביש.

רדקליף סיפרה מאוחר יותר כי הסיבה להופעתה החסרה היא מכך שלאחרונה היא סובלת מקרע באחד הדיסקים שבגבה. "זה מקרין לי כאבים לירך ולכן אני מאבדת כוח ברגלים", הסבירה רדקליף. "אני מקבלת טיפול וחשבתי שאני אהיה בסדר כאן. זה לא ממש כאב במהלך הריצה אבל פשוט הרגשתי שאין לי כוח וזה הורגש במיוחד בעליות".

רדקליף אמרה שפציעה זו אינה נדירה ובדרך כלל לוקח לה להירפא שישה שבועות, אולם הדאגה העיקרית שלה היא בעקבות בעיות רפואיות שהיא סובלת מהן שמראות שהגיל מתחיל להשפיע עליה. רדקליף מקבלת את העובדה שהפציעות הן חלק מכך שהיא מתבגרת אולם היא מקווה שתצליח להתגבר עליהן על מנת שתצליח לרוץ מרתון בסתיו.

פבאיי, שנהנתה מהניצחון הראשון שלה על פני רדקליף מאז שניצחה אותה בריצת 1500 מ' באליפות בתי ספר בשנת 1988 צופה כי רדקליף תחזור חזקה יותר בעתיד. "זה קשה לחזור אחרי לידה, אני יודעת את זה מנסיוני האישי, אפילו אם החזרה היא איטית וזהירה עדיין לגוף יש כל כך הרבה להחלים", אמרה. "פולה היא כל כך נחושה ואני מעריצה אותה על מה שהשיגה, אני יודעת שהיא תחזור".

מו פארה ניצח בין הגברים בזמן של 29:15 דק' ונראה מעודד את רדקליף, זאת לאחר שבשנים האחרונות הם בקשר טוב. "אני במאה אחוזים בטוח שהיא יכולה לחזור למה שהיא היתה", אמר פארה, "אבל אין דרך קיצור. פשוט צריך להמשיך להתאמן, להמשיך להתחרות, ולהמשיך להשתפר ממירוץ למירוץ".

 

הידיעה באדיבות ה"טלגרף" telegraph.co.uk

סגור