פולה רדקליף יוצאת למלחמה

| שתף |

פולה רדקליף נפגשה עם נשיא התאחדות האתלטיקה העולמית על מנת לנסות לשנות את דעתו בנוגע לחוק החדש האומר כי זמנים שתקבענה נשים במירוצי כביש יוכלו להיחשב כשיאי עולם רק במירוצים לנשים בלבד.

תאריך: 17/10/11, מאת: מערכת עולם הריצה

בעקבות החוק החדש  שהתאחדות האתלטיקה העולמית ביקשה להעביר החל מינואר 2012, שתוצאות שנקבעו על ידי נשים במירוצים מעורבים לא יחשבו כשיאים יוצאת פולה רדקליף נגד חוק זה. רדקליף טוענת כי החוק החדש מפלה נגד נשים. לפני מספר ימים נפגשה עם נשיא ההתאחדות למין דיוק במונקו וביקשה ממנו לחזור בו מאישור חוק זה. "נראה שהוא הקשיב לי בכובד ראש, נראה מה הם יעשו בקשר לזה, עכשיו הכדור בידיים שלהם".

לדבריה של רדקליף ישנו סיכוי שהשיאים הישנים, כולל שיא העולם שלה של 2:15.25 שע' שנקבע בלונדון 2003  יכללו בספרי השיאים כהערת שוליים. למרות שהיא שמחה ששיאה לא ייעלם בבת אחת רדקליף עדיין כועסת על החוק עצמו. "אני חושבת שהחוק לא צודק", אומרת רדקליף, "הוא מעניש את הנשים. הוא מגביל את הסיכוי שיש לנו לקבוע שיאים כיוון שרוב מירוצי הכביש הם מעורבים".

"הם לא יהיו מסוגלים לשנות את החוק עכשיו. אבל הם יהיו יכולים לבטל את הרטרואקטיביות שלו. זה היה ממש אכזרי. זה לא היה רק שיא העולם שלי אלא שיאים לאומיים רבים אחרים, בכל מיני אזורים, הם פשוט יעלמו בבת אחת. זה כאילו המאמצים שלך לא הוערכו", אומרת רדקליף ומצביעה על השינוי שנעשה בחוק של הטלת הכידון ב1986 ו-1999 שהשיאים הקודמים המקצוע זה עדיין נכללו בספרי השיאים. לכן היא המליצה לנשיא ההתאחדות לעשות אותו דבר גם במקרה הנוכחי של שיאי הנשים במרחקים הארוכים.

נותנת החסות של רדקליף חברת נייקי העולמית יצרה קמפיין עבור רדקליף עם הסלוגן History Stands - "ההסטוריה בעינה עומדת". רדקליף אמרה כי היא נדהמה מהתמיכה הציבורית שהיא קיבלה. "זה היה צעד גדול מה שנעשה בלונדון 2003 בכך שהנשים והגברים זינקו יחד, כך שהייתי ערה לזה שאני לא רצה מאחוריהם אלא אני מתחרה בהם. לא תמצאו שום תמונה שלי רצה מאחוריהם. תמיד הייתי לצידם, לא דיברתי איתם לפני כן ולא קבענו קצב. התחריתי בבחור וזה ממש עצבן אותי שהוא ניצח אותי".

סגור