פולה רדקליף מחוץ למרתון האולימפי

| שתף |

אחת הרצות הגדולות בהיסטוריה תיאלץ לצפות במרתון האולימפי מקו הסיום. רדקליף: "הריצה יכולה גם לגרום לשברון לב, כשהגוף פשוט לא מסוגל לבצע את מה שהראש והלב כל כך רוצים".

תאריך: 29/07/12, מאת: סיריל אולמן

הועד האולימפי הבריטי- BOA, יחד עם איגוד האתלטיקה יצאו בהודעה כי פולה רדקליף לא תתחרה עקב בעיות רפואיות. הרצה בת ה-38, המחזיקה בתארי אליפות רבים ובעלת שיא העולם במרתון, סבלה בשבועות האחרונים מבעיות בכף רגלה ולאחר "בדיקת מערכות" הגיעה למסקנה כי לא תיהיה מסוגלת להתחרות ולייצג את מדינתה ברמה הגבוהה ביותר. אין זו הפעם הראשונה בה רדקליף נתקלת בבעיות במהלך המשחקים האולימפיים. באתונה בשנת 2004, בהיותה בכושר שיא והמועמדת המובילה לזהב, התמוטטה על המסלול פחות משמונה קילומטרים מקו הסיום בעקבות בעיות בקיבה. בבייג'ינג לפני ארבע שנים סבלה משבר מאמץ בירך וחצתה את קו הסיום במקום ה-23, תוך שהיא פורצת בבכי קורע לב. 

הועד והאיגוד הבריטיים מעוניינים להכריז על פריאה מאריי בתור מחליפתה של רדקליף. מארי סיימה במקום השני מבין הבריטיות במרתון לונדון האחרון בתוצאה של 2:28:10 שעות. ההחלטה טרם אושרה סופית ע"י הועד האולימפי העולמי.

מאמן האתלטיקה הראשי של הנבחרת הבריטית, צ'רלס ואן קומני, אמר כי "הקריירה של פולה לא תימדד במחזורים אולימפיים. היא ללא ספק אחת מהרצות הגדולות בכל הזמנים ועלינו לשפוט את הקריירה המפוארת שלה על-פי מה שהשיגה, לעומת מה שפיספסה".    

רדקליף עצמה אמרה כי "מהיום בו הוכרז על כך שהמשחקים יערכו בלונדון, ההשתתפות בהם הייתה המטרה העיקרית מבחינתי. הזדמנות לכפר על האכזבה הכואבת מהשנים הקודמות. זה מה שהחזיק אותי ברגעים הקשים, העניק לי מוטיבציה ונתן לי כוחות להמשיך. לכן כל כך כואב להודות לבסוף שזה לא הולך להיות. ריצה הינה ספורט מדהים המעניק לי הנאה כה גדולה ואני מאמינה שהיא הופכת אותי לאדם טוב יותר. זכיתי לחוות הצלחות רבות וצברתי זכרונות נעימים אין-ספור. אולם הריצה יכולה גם לגרום לשברון לב, כשהגוף פשוט לא מסוגל לבצע את מה שהראש והלב כל כך רוצים".

"אף אחד לא אומר לנו מראש מהו הגבול ואיפה עובר הקו האדום- פריצה של גבולות היכולת הינה הדרך היחידה להשיג את המטרות הנשגבות ביותר ולהגשים את החלום", סיכמה.

 

 


 

 

  • VIctah Sailer / photorun.net

סגור