פולה רדקליף תעבור ניתוח ברגל

| שתף |

כמו שרק פולה רדקליף יכולה להיכנס ולצאת מקשיים ומחלות לפני ואחרי מרוץ, יומיים לאחר מרתון ברלין שיאנית העולם במרתון הודיעה כי היא תעבור ניתוח באנגליה.

תאריך: 28/09/11, מאת: מערכת עולם הריצה

עם קביעת קריטריון אולימפי משכנע במיוחד במרתון ברלין, יכולה פולה רדקליף לצאת לפגרה שתאפשר לה התאוששות מלאה לקראת השנה האולימפית. השנה כזכור המרתון האולימפי עובר במגרשה הביתי של רדקליף, בבירה הבריטית וגורם לה להרגיש מחוייבת כלפי מעריציה מהבית ומהעולם. 

לרדקליף בימים אלו אין זמן לחגיגות. עם סיום המרתון במקום השלישי המכובד סיפרה שהיא בדרך לניתוח בקרסולה. מדובר בפציעה טורדנית ועל פי דבריה של שיאנית העולם הפציעה טריה והיא מעוניינת לטפל בה כמה שיותר מהר על מנת שלא תפריע לה בשלבים יותר מאוחרים להתאמן למרתון האולימפי שאולי יהיה האחרון בקריירה ארוכת השנים שלה. 

ביום שישי הקרוב מחזיקת שיא העולם בריצת הרמתון תיכנס לחדר הניתוח בנורת'-המפטון כדי להסיר את מה שהיא מכנה "עצם מגעילה" מקרסולה השמאלי, קצה העצם גדלה באופן משמעותי בשנה האחרונה ויחד עם בלוטת התריס לאחר הלידה גרמה לקושי משמעותי באימונים שלה.

"זה אומנם סך הכל עצם, אבל היא לא מחוברת", אמרה. "כל אחד יכול לראות את העצם בולטת. יש גוש גדול כאן. כשאני רצה זה גורם למתיחה ברצועות שלי ונגרמת דלקת. זה לא כואב ממש בזמן שאני רצה, זה מפריע לי לאחר מכן. זה גדל הרבה השנה, אבל הרופאים סרקו את זה וזה לא מחובר. אם זה היה מחובר למקום כלשהו היינו צריכים לחתוך את העצם, עכשו פשוט צריך להוציא את זה".

"אני אעשה צילומים ביום רביעי, ואז אכנס לניתוח ביום שישי. זה לא ניתוח מסובך ולא צריך לקחת הרבה זמן, תיכננתי את זה שאני בכל מקרה צריכה לנוח שלושה שבועות אחרי [מרתון]. זה פשוט ניתוח להוציא את העצם, ואז תהיה התאוששות שבועיים, ולאחר מכן אחזור לתוך שגרת האימונים".

במשך כל הקריירה, רדקליף ידעה להתמודד עם עליות וירידות שהיו תמיד קשורים לפציעותיה. רדקליף ידעה לנהל את משבריה ולצאת מהם ולהתמיד עם קריירה המתקרבת ל-20 שנה.

למרות זאת, התגובה המיידית של רדקליף בברלין היתה אכזבה מהפסדה לקנייתית הצעירה פלורנס קיפלגט ולגרמנייה אירינה מיקיטנקו. בראיון אמרה: "רציתי לבוא לכאן ולנצח, יצאתי לדרך והכל הרגיש בסדר, אבל אז בקילומטר ה-15 פשוט חשבתי שאני צריכה לרוץ חכם ולא לנסות לרוץ בקצב שלא מתאים עבורי כרגע. אני מאמינה שאני יכולה לרוץ טוב יותר. פשוט הייתי חייבת לבלוע את הגאווה שלי. בכל זאת, עכשיו, אני כבר קבעתי את הקריטריון האולימפי ואני רוצה לסמן כבר את התחרות הבאה שלי". 
המרתון המלא הבא של רדקליף יהיה בלונדון בקיץ הבא באולימפיאדה, אשר אסטרטגיית המרוץ לבטח תגרום למעריציה ציפייה והתרגשות. בשביל רדקליף שעדיין לא השיגה מדלייה אולימפית מדובר בעוד הזדמנות כשעכשו המרוץ עובר למיגרשה הביתי עם מאות אלפי מעודדים שידחפו אותה למדלייה.

"אתה לא יכול במטה קסם להחזיר את עצמך 10 שנים לאחור", אמרה. "אבל המרתון בלונדון לא יהיה אותו דבר [כמו ברלין]. אתה לא הולך להיות עם ארבעה אנשים סביבך ואתה אומר להם מה לעשות וכולם אומרים לך היכן המשקאות שלך. מרוץ נשים, זה משחק שונה לגמרי מבחינה נפשית. ההתמודדות באליפויות בגיל מבוגר כמוני זה שלא האדם המהיר ביותר מנצח, אלא האדם שמקבל את היום שהכל מתחבר עבורו". 

עבור רדקליף התהליך לקראת האולימפידה מתחיל בניתוח ביום שישי, ואחריו חזרה לכושר לקראת נובמבר וינואר למחנה גובה בקניה שם תתאמן עם אלוף העולם המכהן בריצת 5,000 מטרים - מו פראח

סגור