פיטר צ'ריוט קירווי - לקראת אליפות העולם

| שתף |

פחות מחודש לפני אליפות העולם אתר עולם הריצה מביא את הסיפורים של האתלטים המועמדים למדליות באליפות. הפעם: פיטר צ'ריוט קירווי שעד לא מזמן בכלל שימש כמכתיב קצב לאתלטים הבכירים והפעם הוא הולך על הזהב.

תאריך: 02/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

פיטר צ'ריוט קירווי חלם להשיג את הקריטריון לאליפות העולם בדאגו והוא הצליח להגשים את החלום בחודש שעבר באליפות קניה בריצת 10,000 מ'. קירווי קבע 27:32 דק' והצליח לגבור על אתלטים חזקים לא פחות. "לא יכולתי להאמין שהגשמתי את אחד מהחלומות שלי", אמר קירווי השוהה עכשיו במחנה אימונים יחד עם הנבחרת הקנייתית.

הזמן שקבע באליפות קניה היה שיאו האישי והוא מאמין שזה סימן שהוא יכול לקבוע תוצאות מהירות יותר. "הדבר היחיד שיכול למנוע ממני מלזכות במדליה בדאגו הוא מזג אוויר רע או חולי", אמר קירווי שייצג את קניה לצד אירונגו מת'אתי ווילסון קיפרופ. השלשה הצהירה על כוונתה לכבוש את הפודיום בריצת 10,000 מ' באליפות העולם. "אני מאמין שהשניים (קיפרופ ומת'אתי) יש נסיון שאני צריך לסמוך עליו. כרץ כביש, אני מאמין שיש לי את הסבולת שהם צריכים", הוסיף.

"המטרה שלנו היא לרוץ יחד ולעודד אחת את השני כל הזמן, אנחנו גם צריכים לתת לזה שמוביל לנוח מדי פעם ולהירגע, זו הדרך היחידה לגבור על האתיופים", אמר קירווי, שהודה כי למד את תבנית הריצה של האתיופים, המתחרים הגדולים שלו.

למרות שזו הופעת הבכורה שלו בנבחרת הלאומית, לקירווי נסיון רב במירוצים בינלאומיים, אליהם הגיע באמצעות סוכן הספורטאים שלו. הנסיון הבינלאומי הראשון שלו היה ב-2008 בספרד, שם השתתף במהלך ארבעה חודשים במספר מרוצי כביש. בשנת 2009 עשה זאת שוב למשך חודשיים. לאחר מכן עבר לארה"ב ואת השנה שעברה העביר במרוצי 10 ק"מ ו-12 ק"מ. הרגע הגדול שלו הגיע שנה שעברה כאשר ניצח במירוץ 12 ק"מ "Blooms Day Road Run". כמו כן הוא ניצח בחצי מרתון גואטמלה במאי השנה לפני כן סיים שני במירוץ 12 ק"מ גדול נוסף. 

קירווי מתחרה במגוון מרחקים ולכן שימש כמכתיב קצב, כפי שהרבה אתלטים בארצו עושים. ב-2010 הכתיב את הקצב במרתון שיקאגו לסמי וונג'ירו ז"ל, ולפטריק מקאו במרתון רוטרדאם 2010. השנה הכתיב את הקצב עבור ווילסון צ'בט (רוטרדאם). קירווי מקווה בעצמו להפוך לרץ מרתון במשרה מלאה באפריל הקרוב במרתון רוטרדם.

 

מתוך ה"סטנדרד און ליין"

סגור