פליקס ובולט נבחרו לאתלטי השנה בעולם

| שתף |

יוסאיין בולט ואליסון פליקס נבחרו לאתלטי השנה בעולם בעקבות הישגיהם במשחקים האולימפיים בלונדון בקיץ האחרון.

תאריך: 25/11/12, מאת: SPORTWEB

בין המועמדים שהביס יוסאין בולט במועמדות לתואר היו אריאס מריט האמריקאי ודוד רודישה הקנייתי. רודישה קטף את התואר היוקרתי בשנים 2008, 2009 ו-2011. "עבורי זה כבוד גדול לזכות בתואר בפעם הרביעית. עבדתי מאד קשה והייתי מאד מפוקס השנה. העונה הנוכחית היתה אחת מהעונות השות שלי. היו לי עליות וירידות, אפילו שאנחנו לא אוהבים לדבר על זה", אמר בולט והודה למאמנו ולמעריציו.

אליסון פליקס קטפה כאמור את הפרס בין הנשים, זאת לאחר שבשנת 2003 היא ובולט קטפו את תואר "האתלטים הצעירים המבטיחים". "לפני תשע שנים הייתי כאן עם פליקס וזה אומר שהזדקנתי וזה קצת מדאיג", אמר בולט בן ה-26 בחיוך, אבל אני אמשיך לעבוד קשה", הוסיף.

פליקס קטפה את מדליית הזהב בריצת 200 מ' בלונדון 2012 לאחר שבביג'ינג קטפה את מדליית הכסף באותו מקצה. "ההפסד הכי גדול שלי היה בריצת 200 מ' בביג'ינג שלאחריו הייתי הרוסה. עבדתי קשה ככל שיכולתי ובסופו של דבר הכל התחבר יחד", אמרה פליקס.

מריט ורודישה לא יצאו בידיים ריקות: מריט זכה בתואר "ההשראה של השנה" בעקבות זכייתו במדליית זהב בריצת 110 מ' משוכות ושיא עולם, ורודישה זכה בתואר "הביצוע של השנה" עבור הופעתו בריצת 800 מ' במשחקי לונדון שם קבע שיא עולם וזכה במדליית זהב כמובן.

בתואר "הכוכבים העולים" זכו קשורן וולקוט מטיל הכידון מטרינידד, ואנטוניק סטראון הספרינטרית מהבהאמס.

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור