פליקס וטארמו יתחרו ראש בראש

| שתף |

הרצה השלישית שתיכנס לסגל האולימפי האמריקאי בריצת 100 מ' עדיין לא נקבעה. דו קרב שעתיד היה להערך מאוחר יותר היום טרם נסגר סופית.

תאריך: 02/07/12, מאת: סיריל אולמן

המקום הסופי בנבחרת האולימפית האמריקאית במקצוע ה-100 מטרים של הנשים יקבע ככל הנראה במרוץ בו יתחרו אחת מול השניה אליסון פליקס וג'נבה טארמו. התאחדות האתלטיקה האמריקאית- USATF, קיבלה את ההחלטה לקיים את המרוץ בין השתיים, שמתוכנן להתקיים היום בשעה 17:00 (03:00 לפנות בוקר שעון ישראל).

אולם לאחרונה נודע כי המרוץ, שעשוי להיות תצוגת האתלטיקה הניצפת ביותר בהיסטוריה של הענף בארה"ב, כבר לא כל כך סגור ובטוח כפי שחשבו. טארמו, שלדבריה "נדחפה לפינה" על מנת להסכים לדו-קרב, שינתה את דעתה. "ההחלטה הזו הייתה קשה מאוד בשבילי. אמרו לי שאם לא אקבל החלטה אאלץ לוותר על מקומי. עבדתי קשה מדי בשביל זה, הייתי חייבת להסכים" אמרה. נציגי ה-USATF מנסים בשעות האחרונות לשכנע את טארמו לחזור בה מההחלטה על מנת לקיים את המרוץ כמתוכנן. אין לדעת אילו מניעים נסתרים ותככי בירוקרטיה עומדים מאחורי הדו-קרב, שכן גורמים רבים מעורבים בקיומו, ביניהם רשת NBC שמשדרת את המבחנים באופן בלעדי, וחברת NIKE שמעניקה חסות לשתי האתלטיות אולם מחוייבת הרבה יותר לפליקס מאשר לטארמו.   

כזכור, ביום שני בשבוע שעבר בגמר הנשים למרחק 100 מטרים, סיימו פליקס וטארמו יחד במקום השלישי, בתוצאה זהה עד לאלפית-השניה. שופטי התחרות ואנשי ההתאחדות לא הצליחו לקבוע מי מהשתיים סיימה ראשונה כאשר בתחילה נאמר לטארמו שזכתה במקום השלישי והאחרון בנבחרת האולימפית, אולם בעקבות בדיקות נוספות הוכרז על "תיקו". המירוץ בין השתיים עתיד היה להערך ביום ראשון אולם מאמנן בובי קרסי הביע התנגדות והתעקש על מתן יום מנוחה נוסף. במקרה של תיקו נוסף ההחלטה תתבצע על-ידי הטלת מטבע. 

פליקס ניצחה אתמול בגמר ה-200 מטרים בתוצאה של 21.69 שניות- הזמן הרביעי בטיבו אי-פעם.  

 

 

  • טראמו ופליקס, התיקו יוכרע היום

    VIctah Sailer / photorun.net

סגור