פרבר שבר שוב את השיא הישראלי לנוער

| שתף |

העולה החדש מלטביה שיפר פעמיים את השיא הישראלי לנוער בהטלת כידון והפך לישראלי הראשון מאז פינגרט ובוויקין שמתקרב לגבול 70 המטרים והוא רק בן 18. אולגה לנסקי התקרבה כדי 2 מאיות משיאה ב-60 מ'

תאריך: 16/02/14, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

בדומה לשנה שעברה, גם השנה מזג האוויר שיחק תפקיד מרכזי בתחרות גביע החורף הישראלי באתלטיקה, המהווה אף את המחזור הראשון בליגה הבין-אגודתית לאגודות הנמצאות בליגת העל. הגשם שירד מתחילת התחרות ועד סופה באצטדיון בראשל"צ, לעיתים באופן שגרם להפסקת התחרות לזמן מה, היה גורם מרכזי, אם עבור אתלטים אחדים הוא לא היווה כלל בעיה. יחד עם זאת ראוי לזכור כי תקופה זו של השנה היא תקופת הכנה לקיץ והאתלטים די רחוקים מלהגיע לשיאם בתקופה זו. ולמרות זאת, אלן פרבר בן ה-18 ממכבי ת"א לא התחשב בשום דבר בתחרות הטלת הכידון. העולה החדש מלטביה שגר בישראל ולומד בבית בתיכון בבית ספר ישראלי, יזכה לראות השנה את שיאיו הופכים לרשמיים, ללא כוכבית סייג ליד תוצאותיו. בשבת, כבר בהטלה השנייה שלו, קבע פרבר 66.32 מ', הישג המהווה שיפור של 32 ס"מ לשיאו הלאומי לנוער אותו הוא עצמו קבע באותו אצטדיון השקמה לפני כשבעה חודשים וחצי. אבל פרבר לא הסתפק בכך, ובניסיון הרביעי שלו הוא הטיל את הכידון ל-67.36 מ' ושיפר בכל את שיאו הישראלי לנוער ב-1.04 מ' נוספים, ובסך הכול רשם הערב פרבר שיפור כללי של 1.36 מ' לשיאו הישראלי לנוער.

תוצאה בולטת נוספת הייתה של אולגה לנסקי ממכבי ראשל"צ שניצחה בריצה ל-60 מ' בתוצאה 7.51 שנ' (0.7-), הישג איטי ב-2 מאיות בלבד משיאה הלאומי – כל זאת ברוח נגדית. בריצה המקבילה לנשים ניצח אסף מלכה מא.ס. רמה"ש כשקבע 6.92 (1.0-) ושיפר את הישג השנה שלו ב-4 מאיות.
תחרות מעניינת התפתחה במזרן הקפיצה לגובה כשניקי פאלי ממכבי חיפה ודמיטרי קרויטר ממכבי ת"א נותרו אחרונים בתחרות, ובסופו של יום ידו של פאלי הייתה על העליונה כשניצח בתוצאה 2.13 מ' לעומת 2.07 של קרויטר שיחגוג 21 חורפים ביום שלישי.
 

  • צילום: מאיר ארזי

סגור