פרסים כספיים לאתלטים הישראלים בלבד

| שתף |

הנהלת איגוד האתלטיקה החליטה כי הפרסים הכספיים באליפויות ישראל יחולקו לאתלטים הרשומים באיגוד. זאת לאחר שבאליפות ישראל באשדוד שני רצים זרים זכו בפרסים הכספים למורת רוחם של האתלטים הבכירים הישראלים.

תאריך: 14/11/11, מאת: מערכת sportweb

במירוץ אשדוד שהיווה את אליפות ישראל בריצת 10 ק"מ על כביש, מי שזכו בפרס הכספי במקום הראשון בין הגברים ובין הנשים היו שני רצים זרים. האתלטים הבכירים הישראלים הביעו את התנגדותם לכך שבאליפות ישראל הפרס הכספי הגבוה ביותר לא ניתן לאלוף ואלופת ישראל הרשמיים. בהנהלת האיגוד מיהרו לדון בסוגיה ואכן הוחלט לתקן את הסעיף בתקנון בנושא הפרסים הכספיים באליפויות ישראל.

להלן הנוסח המדויק:
"מארגני מרוצי הכבישים המהווים את אליפות ישראל לגברים ולנשים יהיו מחויבים לפרסם רשימת פרסים (גביעים) ופרסים כספיים על-פי רשימה שתפורסם מראש בתיאום עם איגוד האתלטיקה בישראל. הפרסים הכספיים והגביעים יחולקו אך ורק לאתלטים הרשומים באיגוד האתלטיקה וישתתפו במירוץ במסגרת אליפות ישראל. למארגני המירוץ יהיה שיקול דעת להוסיף פרסים ו/או גביעים גם למתחרים מחו"ל בתיאום מראש עם איגוד האתלטיקה בישראל".

עוד על פי החלטת האיגוד יוכלו מנהלי המירוצים להקצות משאבים נוספים לפרסים לרצים זרים. החוק נכנס לתוקף כבר ביום שישי האחרון, 11/11/2011 והוא כולל את כל אליפויות ישראל בכביש ובשדה.
אליפות ישראל הקרובה תתקיים במודיעין, תהיה זו אליפות ישראל בריצת 15 ק"מ על כביש, ביום שישי ה- 25/11/2011.

סגור