פרס מפעל חיים הוענק לזהבה שמואלי

| שתף |

פרס מפעל חיים הוענק השנה למאמנת זהבה שמואלי במעמד שרת החינוך התרבות והספורט. הפרס הינו אות הוקרה על תרומתה לאורך השנים לספורט בישראל.

תאריך: 27/03/12, מאת: SPORTWEB

בטקס חגיגי ומכובד שנערך אתמול (שני) הוענקו פרסים בשווי של כ-1.1 מיליון שקלים ל-99 ספורטאים מצטיינים, ו- 48 מאמנים. בין המאמנים שקיבלו את הפרס היתה המאמנת זהבה שמואלי, שקיבלה את הפרס על פעילותה לאורך השנים הן כאתלטית פעילה ועד ימים אלו בעוד היא פעילה במספר תחומים.

זהבה שמואלי יצגה את ישראל במרתון האולמפי בלוס אנג'לס ב-1984 והחזיקה במספר שיאי ישראל בריצה למרחק במגוון מרחקים. במהלך שתים עשרה השנים האחרונות כיהנה כחברת הנהלת איגוד האתלטיקה וכן כיו"ר ועדת הנשים באיגוד. זהבה היא גם היוזמת והמארגת של מרוץ אייל, שמנציח את בנה אייל שמואלי ז"ל, ומתקיים מדי שנה ברמת השרון.
בערב החגיגי העניקה שרת החינוך התרבות והספורט את הפרס לזהבה שכלל גם מענק כספי של 10,000 ש"ח.

הפרסים שהוענקו באותו הערב הינם כאות הוקרה על הישגים יוצאי הדופן של ספורטאים מענפים שונים בתחרויות בינלאומיות בענפים האישיים האולימפיים, הפר-אולימפיים, ושאינם אולימפיים שהושגו במהלך שנת 2011. לספורטאים והמאמנים הוענקו מענקים כספיים בסכומים שנעו בין 3,000 ל- 40,000 שקלים בהתאם להישגיהם.

זהבה שמואלי מסרה למערכת SPORTWEB: "היה ערב מרגש ומאד מכובד. שמחתי מאד על ההערכה וההוקרה שוועדת הפרס בחרה בי. השרה העניקה לי את הפרס ואמרה הרבה מילים חמות".

שרת החינוך, התרבות והספורט הגב' לימור לבנת, אמרה בתחילת הערב בנאומה: "מדינת ישראל, מצדיעה הערב לכם 99 ספורטאים, שבדרך אל הפודיום, צלחתם משוכות רבות, הקרבתם רבות מחייכם הפרטיים, הוכחתם משמעת גבוהה ונחישות יוצאת דופן. אבל אנו מצדיעים היום גם ל-48 מאמנים, מאמנות, אשר נותנים לכם הספורטאים את הרוח הגבית ומהווים אב ואם, מורה ומדריך רוחני. אנו חוגגים היום את חדוות הניצחון, אבל ללא כיבוד המשחק ההוגן, וערכי הספורט, הניצחון; חלול".

הספורטאים שנבחרו לקבל את פרס השרה היו אלו שקבעו שיאים חדשים והישגים מכובדים בזירת הספורט הבינלאומית, וכן אם זכו באחד משלושת המקומות הראשונים באליפות עולם או אליפות אירופה במהלך שנת 2011. חלק מהענפים שנבחרו הם; ג’ודו, אתלטיקה, שחייה, טקוואנדו, ו-שיט.

מי שבלטו במיוחד בהישגיהם בשנת 2011 הם השייטת לי קורוזיץ והמתעמל אלכס שטילוב. קורזיץ, אלופת העולם בשייט,קיבלה מענק כספי בסך 43,000 שקלים. שטילוב, המדורג שלישי בעולם בענף ההתעמלות והמתעמל הישראלי הראשון שזכה במדליה בתחרות בינלאומית, הוענק מענק של 18,000 שקלים.

המתעמלת האומנותית נטע ריבקין, הישראלית הראשונה שזיכתה את ישראל במדליה באליפות העולם בהתעמלות אמנותית קיבלה מענק בסך 9,000 שקלים. השחיין איציק ממיסטבלוב, אלוף ושיאן עולם שייצג אשתקד את ישראל באליפות אירופה לנכים, וזכה במדליית הזהב, קיבל מענק בסך 31,000 שקלים.

 

 

  • צילום באדיבות כנרת שמואלי

  • חלק מהזוכים בפרס הוקרה

    צילום באדיבות כנרת שמואלי

סגור