קוגו ניצח בבירמינגהאם

| שתף |

קוגו ניצח בספרינט בסיום, אלוף העולם נפל אך קם והמשיך לרוץ, הפורטוגזית השאירה אבק לאפריקאיות.

תאריך: 22/10/12, מאת: SPORTWEB

מיכה קוגו הקניתי ניצח במרוץ חצי מרתון  "Bupa Great Birmingham Run" ביום ראשון האחרון. קוגו קבע זמן של 1:00.17 שע' לאחר שהוביל במרוץ מתחילתו ובספרינט מותח בסיום מול אברה קומה האתיופי ניצח בהפרש של 2 שנ' וקבע שיא מסלול.

לאחר 15 דק' מהזינוק התחוללה דרמה על המסלול כאשר זרסנאי טדסה, המחזיק בתוצאה המהירה ביותר על אדמת בריטניה למרחק זה - 59:35 דק', נפל. טדסה זכה לא מזמן בתואר אלוף העולם בחצי מרתון בבולגריה וסבל כנראה מעייפות, אך הראה את נחישותו כאשר קם וחזר לרוץ לצד שני המובילים. מאוחר יותר הוא האט את הקצב.

"אני מאד מאושר עם התוצאה היום", אמר קוגו בסיום. "היתה לי ריצה נפלאה ולנצח כאן זה פנטסטי", הוסיף. נראה היה שקוגו וקומה היו נחושים לשבור את רף השעה עד שהגיעו לעלייה כ-2 ק"מ לסיום. "המסלול הזה היה טריקי", אמר קוגו, "היתה עלייה בסיום וכן מזג האוויר היה קר יותר מהמרוץ בניוקאסל (מרוץ בו השתתף באותה סדרת תחרויות), אבל זה מה שהופך את זה להישג גדול יותר עבורי", סיכם.

קוגו, המחזיק בתוצאה המהירה ביותר ב-10 ק"מ על אדמת בריטניה מתכנן לרוץ מרתון בכורה בשנה הבאה: "התוכנית בשבילי היא כרגע לחזור לקניה להמשך האימונים".

אלוף העולם, זרסנאי טדסה הודה בסיום כי היה עייף במהלך המרוץ כתוצאה מרצף התחרויות לאחרונה וביחוד ההישג באליפות העולם. "אני עכשיו מצפה לשלושה שבועות של מנוחה לפני שאחזור לאימונים שוב", אמר.


מוריארה Victah Sailer / photorun.netבין הנשים ניצחה שרה מוריארה לאחר שפתחה פער בקילומטרים האחרונים והשיגה את האתיופית ואלופת העולם לשעבר ברהנה אדרה. מוריארה נשברה בדיוק במקום שגם הגברים נשברו, לפני העלייה בסיום אך סיימה בזמן של 1:12.49 שע', למרות ההאטה בקצב. הפורטוגזית המוכשרת החמיצה ב-28 שנ' את שיא המסלול. אדרה קבעה 1:15.02 שע', ואת הפודיום סגרה הקנייתית אירנה מוגקה עם 1:15.40 דק'.
 

  • מיכה קוגו

    Victah Sailer / photorun

סגור