קופצת המשולשת בולשקובה מסמנת מטרות

| שתף |

קופצת המשולשת הבלגית סבטלנה בולשקובה סימנה לה מטרות ברורות לאחר זכייתה במדליית הארד באליפות אירופה באתלטיקה שנערכה בקיץ האחרון. בולשקובה מאמינה שיש לה סיכוי לעלות שוב על הפודיום, רק שהפעם זה יהיה הפודיום של אליפות העולם בדאגו בדרום קוריאה בקיץ הקרוב.

תאריך: 03/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

"המטרה הראשונה שלי שם היא ראשית להעפיל לגמר. אחרי זה, כמובן, אני מקווה להצליח לסיים על אחד המקומות על הפודיום," אמרה בולשבוקה לתקשורת הבלגית בשבוע שעבר, לפני צאתה ביום חמישי האחרון למחנה אימונים בפורטוגל. 

בולשבוקה נאבקה ללא הצלחה לעלות לגמר באליפות אירופה באולמות בפריז בחודש שעבר, הסיבה לכך היתה פציעה בירכה הימני. הפציעה מנעה ממנו להגיע לתחרות בכושר שיא. אבל עכשיו לדבריה היא שוב בכושר.

"היו לי רגשות מעורבים, אחרי התחרות בפריז. זו לא היתה תוצאת שיא שלי,  ובנוסף לא הגעתי לתחרות מוכנה. עם זאת שמחתי כי הגבתי היטב לתחרות. בסך הכל, אני לא יכולה להתלונן יותר מדי קפצתי את תוצאת השנה בבלגיה (14.31 מ') זו תוצאת השיא שלי באולם", הוסיפה. בולשקובה, שגדלה ברוסיה. בולשקובה זכתה במדליית כסף ב-2005 באליפות אירופה באתלטיקה קצת לפני נישואיה לקופץ הגובה הבלגי סטיין סטרובנט (Stijn Stroobants) בשנת 2006.

בולשבוקה תתחרה שלוש פעמים העונה בתחרויות ארציות כשאחת מהן תהיה בבריסל במסגרת ליגת היהלום ב - 16 בספטמבר. התחרות הבינלאומית הראשונה שלה יהיה בתחרות הסבב בעולמי של ה - IAAF ברבאט, מרוקו ב - 5 ביוני. היא גם תוכל לבחור להתחרות בליגת היהלום שתיערך במהלך הקיץ הקרוב.

בולשקובה גם גילתה כי היא ובעלה ינסו להביא תינוק לעולם לאחר המשחקים האולימפיים בלונדון 2012. "אני בהחלט מתכוונת להתחרות כל הדרך אל אולימפיאדת ריו דה ז'נרו בשנת 2016" הוסיפה בולשקובה בת ה-26, אשר זכתה בפרס אתלטית השנה (2010) בבלגיה.

הידיעה באדיבות IAAF

סגור