קטוע רגל סיים את ה"אולטרמן ישראל"

| שתף |

עדי דויטש, קטוע רגל מפעילות בלבנון, שחה 10 ק"מ, רכב 420 ק"מ ורץ 84.4 ק"מ בשלושה ימים

תאריך: 20/11/16, מאת: SPORTWEB

ביום חמישי האחרון סיים עדי דויטש, נכה צה"ל, חבר בית הלוחם תל אביב, בעשירייה הראשונה את תחרות האולטרה-מן הישראלית הראשונה. דויטש, 56, שאיבד את רגלו בלבנון בשנת 1980 ושלפני שנים אחדות הותאמה עבורו פרוטזה ממתכת, כמו זו של אוסקר פיסטריוס, שחה 10 ק"מ, רכב 420 ק"מ על אופניים ורץ 84.4 ק"מ בשלושה ימים מהכנרת ועד אילת. בתחרות השתתפו 22 ספורטאים. דויטש היה קטוע הרגל היחיד שהשתתף באירוע .

תחרות האולטרה - מן וואלנס ישראל הייתה אירוע ראשון שנערך בארץ במתכונת הנהוגה ברחבי העולם. התחרות שנמשכה שלושה ימים, כאשר כל ספורטאי מנהל את התחרות באופן עצמאי, ובאחריותו לדאוג לצוות ליווי ותמיכה לוגיסטית לאורך התחרות שיספק לו את התזונה והשתייה הנדרשת לאורך כל היום. האירוע נערך לזכרו של סגן אבי פישר שנהרג בלבנון.

ביום הראשון חצו המשתתפים את הכנרת ממזרח למערב, שחו 10 ק"מ ורכבו מחוקוק עד לבית אלפא, מרחק של 140 ק"מ.
ביום השני רכבו מבית אלפא לאורך כל כביש הבקעה, ועד פראן מרחק של 280 ק"מ. "ביום השלישי" אומר דויטש, התחלנו את הריצה בשעת בוקר מוקדמת, הוזנקנו בדבוקה אחת מצומת מנוחה. הדבוקה התפרקה לאחר מספר קילומטרים וכל ספורטאי רץ בקצב שלו. הריצה התנהלה בדרכי עפר בתוואי שטח שלעיתים היה בעל עבירות קשה. רצנו מהצד המזרחי של כביש 90 בואכה אילת, למרחק של 84.4 ק"מ. עד לשער הסיום בטיילת אילת".

"עבורי הייתה זו חוויה מעצימה ומחזקת. התמודדות פיסית ומנטאלית עם אתגר קשה. אני גאה שהצלחתי לעמוד בו בצורה טובה ולסיים את האתגר בחציון הראשון של המתחרים. האירוע לא היה תחרותי אלא אתגרי ולכן אין מיקומים רשמיים. אני מקווה שההצלחה שלי לעמוד בתחרות במתווה קשה מאתגר ותובעני כזה תשמש מקור השראה לאחרים."
 

סגור