קייטני תגן על תארה במרתון לונדון 2012

| שתף |

מרתון לונדון באפריל 2012 מזמן ריצה מרגשת במיוחד. הרצות הבכירות בעולם יגיעו לנסות להשיג כרטיס למרתון האולימפי שיתקיים לא הרבה זמן אחר-כך באותו המקום.

תאריך: 14/12/11, מאת: SPORTWEB

מארי קייטני, שניצחה במרתון לונדון 2011 (2:19.19 שע') ומי שקבעה שיא עולם בריצת 25 ק"מ היא כרגע רצת המרתון הטובה בעולם. גם סיומה במקום השלישי במרתון ניו-יורק האחרון לאחר שפתחה את הריצה בקצב מהיר מדי לא משנה את העובדה הזו. סביר להניח כי קייטני תיכנס לנבחרת ותשתתף במרתון האולמפי שם תהיה פייבוריטית לניצחון יחד עם ליליה שובוחובה הרוסיה. אולם לפני כן החליטה קייטני להגן על תארה במרתון "וירג'ין" לונדון 2012 ב-22 באפריל. בחירתה לנבחרת האולמפית של קניה אינה ודאית כרגע אך במרתון לונדון היא תתחרה מול בנות ארצה עדנה קיפלאגאט ופריסקה ג'פטו, מדליסטיות הזהב והכסף מאליפות העולם 2011 וכן מול פלורנס קיפלאגאט מנצחת מרתון ברלין האחרון.

מנהל המירוץ, דייב בדפורד, הצליח לגייס למירוץ 15 נשים שרצות מהר מ- 2:25 שע'. ביניהן אירינה מיקיטנקו הגרמנייה, שניצחה כבר פעמיים בניו-יורק, מדליסטית הזהב מביג'ינג קונסטנטינה דיטה הרומניה, הרצות החזקות של רוסיה - אינגה אביטובה ומריה קונובלובה, שיאנית שבדיה איזבלה אנדרסון, והפורטוגזית ג'סיקה אגוסטו.
בין הרצות האתיופיות שישתתפו נמצא את: אסטדה בייסה, אג'גיהו דיבאבה, אברו קבדה, קורנה ג'לילה ובזונש בקלה. "זה כנראה שדה הרצות המוכשרות ביותר שאי פעם רצו בלונדון. אני בטוח שנראה מירוץ מצויין", אמר בדפורד. 

סגור