"קינג דיויד" מכוון לשיא העולם

| שתף |

שיאן העולם ב-800 מ' דיויד רודישה ינסה לשבור את שיאו בפריז ביום שישי.

תאריך: 04/07/12, מאת: סיריל אולמן

אלוף העולם מדייגו ומי שמחזיק בשיא העולם ל-800 מ' ינסה לשבור את שיאו במסגרת המפגש השביעי של ליגת היהלום שיערך בפריז ביום שישי הקרוב.

בהנחה שמזג האוויר יטיב עם הרצים, שיא העולם אכן יהיה בהישג יד. "פריז היא מקום לא פשוט להתחרות בו בגלל מזג-האוויר, אבל אם הכל ילך כשורה הסיכויים גבוהים", אמר סאמי טאנגוי, מי שסייע לרודישה בקביעת השיא הנוכחי וישמש כמכתיב הקצב ביום שישי. לדבריו, באם לא ישברו את השיא בפריז, ינסו השניים בשנית במפגש ליגת היהלום בציריך בחודש אוגוסט. בשבוע שעבר אישר רודישה רשמית כי ינסה לשבור את שיאו בציריך. "השנה אני נמצא בכושר מעולה, התוצאות שלי עד כה היו מעודדות ולכן האפשרות לשפר את השיא היא ריאלית מאוד", אמר. 

לדבריו של טאנגוי, רודישה נמצא בכושר פנטסטי לקראת המשחקים האולימפיים, אולם יש לזכור שתחרויות מרובות-ימים שונות מאוד ממפגשים בני יום כדוגמת ליגת היהלום. "תחרויות הן עסק מסובך- הכל יכול לקרות. הוא בהחלט מסוגל לזכות בזהב", אמר. 

רודישה קבע את שיא העולם בפעם הראשונה ב-22 לאוגוסט 2010 בברלין כשרץ 1:41.09 דק'. שבעה ימים מאוחר יותר, ברייטי שבאיטליה, שיפר בשנית את זמנו כשקבע 1:41.01 דק'. 

המפגש בפריז עתיד להוות את התחרות האחרונה של רודישה לפני תחילת המשחקים בעוד כשלושה שבועות.

 

 

  • דיויד רודישה

    Victah Sailer / photorun.net

סגור