קיפלאגאט לא תגן על תארה במרתון ניו-יורק 2011

| שתף |

אלופת העולם בריצת מרתון עדנה קיפלאגאט לא החלימה מאז שנפלה במהלך התחרות בדייגו ולכן החליטה לא להשתתף במרתון ניו-יורק הקרוב ולהגן על תארה.

תאריך: 06/10/11, מאת: מערכת עולם הריצה

מארגני מרתון ניו-יורק הודיעו אתמול כי עדנה קיפלאגאט לא תגיע להגן על תארה במרתון ניו-יורק עקב פציעה בברך. קיפלאגאט בת ה-32 נפגעה בברך לאחר שנפלה במהלך ריצת המרתון באליפות העולם בדייגו באוגוסט האחרון. אמנם היא קמה לאחר הנפילה וניצחה אולם הברך שלה לא תספיק להחלים עד מרתון ניו-יורק שיתקיים ב-6 בנובמבר.

"אני אסירת תודה למארגני מרתון ניו-יורק על כך שנתנו לי הזדמנות לחזור להגן על תארי, אבל לצערי אני לא נמצאת בעמדה כזו השנה", כתבה קיפלאגאט למארגני המרתון. "כפי שאמרתי בשנה שעברה לאחר שניצחתי בניו-יורק זה היה יום גדול בקריירת הריצה שלי. הנסיון בניו-יורק היה פנטסטי והיתה לי ציפייה גדולה לחזור שוב", הוסיפה.

"לצערי הרב, הטיפול שאני מקבלת לברך לאחר שנפלתי בדייגו לוקח יותר זמן ממה שציפיתי. למרות שאני כעת מסוגלת להתאמן היטב ואין לי כאבים, ההחלמה והטיפול נמשכו לאורך כל חודש ספטמבר והייתי מסוגלת לרוץ רק פעם בשבוע. לאחר שדנו בעניין זה לעומק בסוף השבוע האחרון אני ובעלי גילברט שהוא גם מאמני, החלטנו שפחות מחמישה שבועות למירוץ לא אצליח להגיע לכושר השיא שלי. למדתי בשנה שעברה שאתלטים צריכים להגיע בכושר מצויין כדי להשלים את המרתון ולכן החלטתי לא להשתתף במירוץ השנה. זו היתה החלטה מאד קשה בגלל היחס הנהדר שקיבלתי בניו-יורק מכולם וכן בגלל שהכל עוד פתוח בסדרת "חמשת הגדולים", לכן החלטנו שהכי טוב לא להתחרות אם לא אהיה 100%".

במרתון ניו-יורק 2010 קבעה קיפלאגאט 2:28.20 שע', כאשר היא ניצחה את האמריקאית שלאיין פלאנגן ב-20 שנ' ואת מארי קייטני שסיימה שלישית ב-41 שנ'.

קייטני, שניצחה במרתון לונדון 2011 תתחרה השנה בניו-יורק ובכך תצטרף למנצחת מרתון בוסטון קרולינה קילל, לניו-זילנדית קים סמית', ג'ו פבאיי הבריטית, ג'סיקה אוגוסט מפורטוגל וכן לאמריקאיות ג'ן ריינס ולורן פלשמן.

מרתון ניו-יורק הינו המרתון הגדול בעולם, המושך אליו מדי שנה את מיטב הרצים הכירים בעולם. בשנה שעברה גוייסו במרתון ניו-יורק 30.8 מיליון דולרים עבר צדקה. מדי שנה מתקבלות מעל 140 אלף בקשות להשתתפות במרתון אולם רובם כמובן נדחות. סך הפרסים המוצעים עומד על 650 אלף דולר. כ-2 מיליון איש צפויין לצפות במרתון לאורך המסלול ו-330 מליון אנשים יצפו בו דרך שידורי רשתות הטלויזיה שונות בעולם. עד היום חצו את קו הסיום בסנטרל פארק מעל 875 אלף רצים.

 

סגור