קנניסה בקלה חזר לעצמו באירלנד

| שתף |

האלוף האולימפי בריצות ה-5,000 ו-10,000 מטרים, קבע את תוצאת השנה בעולם בריצת כביש ל-10 קילומטרים עם 27:49 שניות

תאריך: 15/04/12, מאת: דני בורשבסקי

קנניסה בקלה, האלוף האולימפי בריצות ה-5,000 ו-10,000 מטרים, שלח היום (ראשון) מסר מרגיע למעריצים שלו, אחרי שניצח ב"מרוץ הענק של אירלנד", ריצת כביש ל-10 קילומטרים שהתקיימה בדבלין. בקלה האתיופי חצה את קו הסיום בזמן של 27:49 דקות, תוצאת השנה בעולם בריצת כביש ל-10 קילומטרים. למעשה, בקלה שיפר בשניה אחת את תוצאת השנה הקודמת שהייתה שייכת לפיליפ ייגו הקנייתי. יש לציין שבקלה נאבק במספר פציעות בשנתיים האחרונות וגם היה רחוק מלהרשים בינואר האחרון, כשסיים במקום ה-11 במרוץ הקרוס קאנטרי "בופה" שהתקיים באדינברו שבסקוטלנד. הפעם הוא נראה הרבה יותר טוב, וניצח בצורה משכנעת מספר רצים מהבכירים באירופה כמו איאד למדסם הספרדי (הפרש של 59 שניות מבקלה) ודניאלה מאוצ'י האיטלקי.

למרות מה שנכתב בתחילתה של הידיעה הזאת, בקלה עצמו אמר בסיום הריצה שלו: "לא הייתה כאן כוונה להעביר שום מסר לאף אחד מהיריבים שלי במשחקים האולימפיים. אי אפשר לדבר באוויר, רק כשניפגש על המסלול במשחקים האולימפיים. החדשות הטובות הן שכל האימונים שלי, שיועדו לריצות מסלול בלבד, באו לידי ביטוי בצורה טובה גם במרוץ הזה".

במירוץ לנשים בדבלין ניצחה ג'מה סטיל הבריטית, שהוזכרה כמה פעמים ליורשת פוטנציאלית לפולה רדקליף. סטיל סיימה את המסלול בזמן של 32:06 שניות והקדימה בארבע שניות את בת ארצה שארלוט פרודו.
 

  • Viktor Sailer /Photorun.net

סגור