קפלזיגהי ופלאנגן ניצחו במבחנים האולמפיים של ארה"ב

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • קפלזיגהי ופלאנגן ניצחו במבחנים האולמפיים של ארה"ב

שניים מהמירוצים המהירים ביותר בתולדות ההיסטוריה של ארה"ב התקיימו אתמול (שבת) ביוסטון. נבחרת ארה"ב למרתון האולמפי נסגרה.

תאריך: 15/01/12, מאת: SPORTWEB

שאליין פלאנגן קבעה שיא של המבחנים האולמפיים וזהו רק המרתון השני שלה, זמן של 2:25.38 שע'. מב קפלזיגהי השיג בפעם השלישית כרטיס למשחקים האולמפיים כאשר קבע שיא אישי של 2:09.08 שע'. חמש נשים ירדו מזמן של 2:30, ארבעה גברים ירדו מזמן של 2:10 בפעם הראשונה בהסטוריה של המבחנים האולמפיים בארה"ב.

ריצת הגברים

הופעתו של קפלזיגהי ביוסטון הגיעה 69 יום לאחר ריצתו במרתון ניו-יורק שם סיים במקום השישי הכללי וקבע שיא אישי של 2:09.13 שע'. קפלזיגהי ניצח במרתון ניו-יורק ב-2009 ומדליסט הכסף מהמרתון האולמפי באתונה ולאחר הניצחון ביוסטון הפך לאמריקאי הראשון שניצח גם במרתון ניו-יורק וגם במבחנים האולמפיים של אמריקה. בגיל 37, הוא גם הרץ המבוגר ביותר שניצח במבחנים.

"זה כבוד גדול להיות בנבחרת האולמפית בפעם השלישית", אמר קפלזיגהי, "עם שלושה רצים כחמישה-שישה מיילים לסיום, זה היה רק להיות בנבחרת. זה לא היה בשביל להיות ראשון שני או שלישי. אני פשוט מאושר להיות חלק מהחבר'ה האלה ללכת ללונדון", הוסיף.

ריאן הול הוביל ברוב המירוץ על מנת להבטיח את הכרטיס שלו בפעם השנייה למשחקים. הול קבע קצב מסחרר בהתחלה שהיה אמור להוביל אותו לסיום של 2:06. לאחר חצי המרחק רוח ועייפות האטו את הול אך לא מנעו ממנו את המקום בנבחרת וסיום בזמן של 2:09.30 שע'.

"אמרתי להם לאחר המירוץ: "צפיתי בכם נכנסים לנבחרת האולמפית ל-10,000 בזמן שהייתי בתיכון!", סיפר הול, "הם גרמו לי להרגיש מאד צעיר, ואני בן 29. פתאום אתה מבין איזה כבוד זה להיות בנבחרת ומה זה מצריך כדי להיכנס אליה. הסיכוי שיש לנו לזכות במדליה הוא גדול. הוא (מב) הולך להיות מנהיג גדול עבורנו", הוסיף הול.

עבדי עבדירחמאן התחיל את הריצה בדבוקה המובילה. הוא נכנס למירוץ כאשר הוא מדורג במקום ה-14. אולם מאז שקבע את שיאו האישי ב-2006 (2:08.56 שע') לא רץ מהר יותר מ 2:14. לאחר שעבר שנה של פציעות סיים עבדירחמאן במקום השלישי וזמן של 2:09.47 שע'. זהו המרתון המהיר ביותר שלו מאז 2006 ופעם רביעית בנבחרת האולמפית בגיל 34.

דיית'ן ריצנהיים, האמריקאי המהיר ביותר במרתון האולמפי בביג'ינג 2008 סיים את המרוץ כאשר הוא אוחז את ראשו בידיו במקום הרביעי וזמן של 2:09.55 שע'. ריצנהיים לא יכל לשמור על הקצב יחד עם קפלזיגהי, הול ועבדירחמאן באזור המייל ה-18 ועבר לרוץ בעקבותיהם. הוא הצליח לאחר מכן לשמור על קצב אך סיים 8 שנ' אחרי עבדירחמאן ואיבד את המקום בנבחרת.

ריצת הנשים

פלאנגן שיפרה את שיא המבחנים האמריקאים בזמן של 2 דק' ו-47 שנ' במרתון השני שלה ובכורה במבחנים. פלאנגן היתה בדבוקה המובילה לאורך כל הריצה אולם לא הובילה ממש עד למייל ה-21. פלאנגן התחלפה בהובלה עם דזיירה דבילה מספר פעמים לפני שהגבירה באופן משמעותי במייל ה-24. זמן ניצחונה הינו שיפור של 3 דק' לשיאה האישי.

"זה היה יום גדול, אני חושבת שיום כזה שכולנו נזכור", אמרה פלאנגן, מדליסטית הארד בריצת 10,000 מ' מביג'ינג. "המייל האחרון היה בין להתענג על הרגע לבין להיות אסירת תודה שזה תיכף נגמר. ידעתי שדזי טעונה חזק מאד ואמרתי לעצמי שאני חייבת לתת עוד מאמץ אחד אחרון לפני שהיא מגיעה אליי. ניסיתי לראות את זה כריצת מסלול במייל האחרון. לא באמת נהניתי מהמייל האחרון. זה הרגיש ארוך מאד. אני פשוט מאושרת שאני בנבחרת עם הנשים הללו", הוסיפה.

דבילה הוסיפה לרזומה שלה את הכניסה למשחקים האולמפיים. היא הובילה בחלקים מהמירוץ החל מהמייל ה-5 ועד הסיום במייל 22 עד 24. ברגע שפלאנגן לקחה את ההובלה דבילה החזיקה את הקצב וסיימה 18 שניות אחריה במקום השני, זמן של 2:25.55 שע'.

מדליסטית הארד מריצת ה-10,000 מ' באליפות העולם ב-2007, קארה גאוצ'ר סיימה במקום השלישי במבחנים והבטיחה את מקומה בנבחרת. גאוצ'ר קבעה 2:26.06 שע'. זהו המרתון השני שלה תוך תשעה חודשים לאחר שקבעה במרתון בוסטון 2011 2:24.26 שע'.

 

 

סגור