קרויטור קבע את תוצאת השנה והבטיח מקומו בריו

| שתף |

אלוף ישראל בקפיצה לגובה סיים במקום ה-13 במוקדמות עם 2.23 מ' – תוצאת השנה שלו, ובהתאם להחלטת מנהלת הספורט ההישגי, הבטיח את מקומו במשחקים האולימפיים. "אני בכיוון הנכון לריו"

תאריך: 10/07/16, מאת: SPORTWEB

דמיטרי קרויטור (מכבי ת"א) סיים את תחרות המוקדמות של הקפיצה לגובה באליפות אירופה אמסטרדם 2016 במקום ה-13 עם תוצאת השנה שלו – 2.23 מ'. קרויטור החמיץ במקום אחד בלבד את העלייה לגמר. הקופץ היווני קונסטדינוס בניאוטיס שעבר בניסיון השלישי 2.25 מ', חלף על פניו של קרויטור והותיר אותו עם המקום ה-13.

את התחרות פתח קרויטור מצוין, כשהוא עובר חלק, ובצורה משכנעת 2.09 מ', 2.14 ו-2.19, ובכך השווה את תוצאת השנה שלו. ב-2.23 הוא שפשף אמנם את הרף עם ישבנו, אבל זה נותר במקומו וסגן אלוף אירופה מתחת לגיל 23 קבע את תוצאת השנה, ולמעשה הוכיח יכולת כנדרש ע"י הוועד האולימפי הישראלי ובהתאם להחלטת מנהלת הספורט ההישגי.
בסיום התחרות אמר קרויטור: "הדבר החשוב ביותר עבורי היה להראות לכולם, אבל בעיקר לעצמי, שאני במגמת שיפור. זו התחרות התשיעית שלי העונה. כשבוחנים גם את היכולת שלי בעונה שעברה, רואים שאת השיא האישי שלי קבעתי בתחרות העשירית. אני זקוק לכמות תחרויות מסוימת לפני שאני מגיע לשיא, ועכשיו התחלתי למעשה בסדרת התחרויות הזו".
כשנשאל האם ירד לו קוף מהגב, השיב אלוף ישראל בקפיצה לגובה: "אולי לאנטולי (שפרן, המאמן, א.ב) ירד, לא לי. לי לא היה הקוף הזה אף פעם. אני ידעתי בדיוק מה הגוף שלי מסוגל ומתי. זה הסוד שלי, כשאני חושב רק על תוצאה הלחץ הזה לא בריא ולא עוזר. גם אנטולי אמר לי: 'דימה אין זמן', אמרתי לו שלא ידאג לזה. 'אני אדאג לקפוץ' המשכתי והרגעתי אותו. באתי לקפוץ כדי להראות שאני במגמת שיפור ולא כדי להוכיח יכולת לריו. אני מאמין שבריו אני אהיה בכיוון ובזמן הנכון. כמובן שהיה נחמד אם הייתי עולה לגמר, אבל מנגד אני מסתכל על חצי הכוס המלאה ואני חושב שלקפוץ ב-100% יכולת יום אחרי יום זה לא בריא ויכול אפילו להיות מסוכן".

 

שני רצי ה-10,000 מ' לא עלו על לוח התוצאות עם תוצאות רשמית. עלמיה פרש ואמרה נפסל

אחרי עלייתה לגמר של חנה מיננקו בקפיצה המשולשת, המשלחת הישראלית נשאה עיניה לשני רצי ה-10,000 מ' – איימרו עלמיה וגירמה אמרה מהפועל אורן השרון. השניים התייצבו בקו הזינוק עם 9 רצים נוספים. לכולם היה ברור שאלמלא הפתעה בלתי צפויה, מדליות הזהב והכסף ילכו לטורקיה באדיבותם של אריקן פולאט קמבוי ועלי קאיה. הישראלים רצו ללכת על תוצאה. הקילומטר הראשון היה בקצב מהיר של כ-2:40 ד', אולי גבוה מדי עבור הישראלים שהאטו בחלוף הקילומטרים, עד אשר בסביבות הקילומטר החמישי, כשהוא מדורג רביעי, עלמיה פרש. "הגוף הפסיק להגיב", תאר לאחר מכן והמשיך, "אם לא הייתי מפסיק בשלב הזה, הייתי מחזיק מעמד אולי עוד כמה מטרים ואז פורש, כך שזה לא משנה באמת".
אמרה המשיך, אבל הלך ודעך. הוא עוד רץ צמוד לרץ האיטלקי, אולם כששני הטורקים חלפו על פניו ועל פני האיטלקי בסיבוב שלם, האיטלקי ניסה להיצמד אליהם, ואילו אמרה לא עמד בקצב. הוא סיים את הריצה ב-29 ד' גבוה, אבל זמן קצר לאחר מכן נקבע שהוא נפסל, כמו גם הרץ האיטלקי. לפני הבשורה על הפסילה סיכם אמרה: "זה כנראה הכושר בו אני נמצא כרגע. עשיתי כל שיכולתי, אבל זה היה הכי טוב שהיה לי לתת היום".
 

  • דימה קרויטור

    צילום: טיבור יגר

סגור