קרויטר השווה את השיא וקבע קריטריון לבייג'ין

| שתף |

דמיטרי קרויטר השווה את שיאו האישי וקבע את הקריטריון לאליפות העולם בבייג'ין כשניצח באליפות פורטוגל בתוצאה 2.28 מ'

תאריך: 27/07/15, מאת: SPORTWEB

ארבע וחצי שנים אחרי שהדהים מדינה שלמה כשעבר 2.28 בהיותו בן 18 בלבד, דמיטרי קרויטר ממכבי ת"א הטביע חותמת סופית ורשמית על חזרתו לזירה הבין-לאומית כשהשווה את שיאו האישי, אבל אולי חשוב מכך, הגדיל את המשלחת הישראלית לאליפות העולם בבייג'ין מארבעה לחמישה אתלטים.

כמו כדור שלג מתגלגל, או אולי ברוח עונת השנה, כאש בשדה קוצים, יממה בלבד אחרי שאולגה לנסקי קבעה את הקריטריון, עשה זאת בערב ראשון גם קרויטר כשניצח בתחרות הקפיצה לגובה באליפות פורטוגל שהתקיימה בלייריה בעוברו 2.28 מ' בניסיון השני.

קרויטר נכנס לתחרות בגובה 2.08 מ' ועבר בניסיון הראשון גם 2.14. לאחר שפסח על 2.16, עבר אלוף ישראל 2.18 בניסיון השני, ולמעשה כבר אז סיים כמנצח, לאחר שיתר יריביו פסלו. קרויטר העלה את הרף ל-2.21 ועבר גם אותו בניסיון הראשון. הרף הועלה ל-2.25 וקרויטר פסל בניסיון הראשון. והחליט לוותר על בזבוז אנרגיות בגובה הזה והעלה את הרף ל-2.28 – גובה כל כך סמלי עבורו. אחרי פסילה בניסיון הראשון וכשנותר לו ניסיון בודד, הקהל החל לתת לו מחיאות כפיים קצביות מבלי שקרויטר ביקש זאת, ו"הדלק ניצת", כפי שמתאר זאת הוא עצמו. הוא עבר ונתן את האות לשמחה הגדולה. לאחר מכן הרף עוד הועלה ל-2.31, אבל צריכים הרי להשאיר משהו לפעמים הבאות.

קרויטר המאושר אמר בסיום התחרות: "בעבר הצבתי לעצמי משימות לקבוע את הקריטריון לאליפות העולם או למשחקים האולימפיים וכל פעם ה-2.28 עמד בפניי ותמיד דרבנתי את עצמי לעשות זאת וזה תמיד הפעיל עליי לחץ גדול שבלם אותי למעשה. השנה לעומת זאת, לאחר שעברתי 2.21, כל תוצאה מעבר לזה הרגישה לי כמו בונוס. קפצתי בהנאה. לפני שאנטולי טס לארה"ב (מאמנו של קרויטר טס אתמול לראות את נכדתו החדשה, א.ב) הוא אמר לי שהשגנו השנה את המטרה שהצבנו לעצמנו. המטרה הייתה לא להיפצע, בדרך קטפנו מדליית כסף ועברנו פעמיים 2.24... תקפוץ 2.28, יפה! אם לא, לא נורא, זו לא הייתה המטרה. הכי חשוב להציב מטרות ריאליות, כי אם אתה מציב מטרות לא ריאליות ואתה לא משיג אותן, אתה מרגיש כמו לוזר. אני מאוד שמח שהפנמתי את זה שאם אני משוחרר ב-100% ובלי שום לחץ מיותר, אני מצליח להשיג את התוצאה. ידעתי שאני בכושר מצוין והיה חבל לי לסיים את העונה מוקדם יחסית. עכשיו אני שמח שהארכתי לעצמי את העונה ויש לי זמן להתכונן עד בייג'ין שזה רק בעוד חודש. אני יכול עוד לעבוד על שיפורים מסוימים, ומי יודע, אולי לשפר את התוצאה בעוד כמה סנטימטרים, והכי חשוב להתחרות עם היריבים שלי באותה רמה ולא רק לבוא ולהשתתף כדי לסמן וי".
 

תוצאות נוספות של ישראלים בעולם

אמרי פרסיאדו ממכבי ת"א, אלוף ישראל ב-100 וב-200 מ', ניצח היום גם באליפות בלגיה בריצת 100 מ' בתוצאה 10.62 שנ'.
באותה תחרות סיימה יפעת זליקוביץ' ממכבי ראשל"צ במקום השלישי בתחרות הקפיצה לרוחק בתוצאה 6.10 מ'

  • צילום: חוסה פראיה

סגור