קריאה אחרונה למרתון פריז 2016

| שתף |

הסתיימה ההרשמה למרתון פריז שייערך ב-3 באפריל 2016 עם שיא משתתפים של 54,000 רצים ורצות. חבילות והרשמות למרתון פריז ניתן עדיין להשיג בפרוגרס ספורט

תאריך: 07/11/15, מאת: SPORTWEB

מארגני מרתון פריז סגרו את ההרשמה באתר האינטרנט לאחר שהגיעו למכסה של 54,000 רצים למרתון שייערך ב-3 באפריל 2016.
האפשרות היחידה כרגע להרשם למירוץ היא דרך סוכנויות הנסיעות המייצגות באופן רשמי את המרתון. בישראל נבחרה לכך פרוגרס ספורט, ודרכה ניתן עדיין לרכוש הרשמות למרתון יחד עם חבילת תיירות.

 

למה דווקא מרתון פריז?

מרתון פריז נחשב למרתון מהיר ואיכותי. הוא נחשב למרתון "נחשק" ביותר, בעצם הימצאותו באחת הערים הרומנטיות בעולם. הריצה על מסלול המרתון בפריז היא מרתקת לא רק בשל אתריה היפים של הבירה הצרפתית אלא גם בשל העובדה שלפני שנתיים נשבר שיא המשתתפים - 50 אלף רצים! ראש עיריית פריז יירה את יריית הזינוק בשעה 8:45 בשדרת השאנז אליזה המפורסמת, ואולי גם אתם, תעמדו על קו הזינוק...


50 אלף רצים במרתון פריז / Victah Sailer / photorun.net

במהדורת 2014 נשבר שיא המסלול במרתון פריז על ידי קננינסה בקלה, במרתון הבכורה שלו, זמן של 2:05:02 שע'. במהדורת 2015 מנצח מרתון פריז היה מארק קוריר הקנייתי שסיים בזמן של 2:05:49 שע'. בין הנשים ניצחה מסרט מנגיסטו האתיופית בזמן של 2:23:24 שע'.

הישראלים במרתון פריז האחרון קבעו תוצאות יפות: גלעד רותם היה ראשון בין הישראלים בזמן של 2:27:17 שע' ושיפר כמעט 3 דק' לשיאו האישי. שירי חן-פרידמן היתה הישראלית הראשונה שקבעה תוצאה מצויינת של 3:04:44 שע'. עוד בלטו: ניר קסלברנר (2:53:34 שע'), אלי כהן (2:57:36 שע') ואבנר בר (2:59:44 שע').

 


צילום: VIctah sailer/photorun.net

המשלחת הגדולה ביותר של הישראלים בפריז היתה המשלחת של פרוגרס ספורט, שמידי שנה מוציאה משלחות למגוון מרתונים ברחבי העולם.
מבין הקבוצות שכבר נסעו דרך המשלחות של פרוגרס ספורט ניתן לציין את "החברים של שניאור", M&M, לוטם לרוץ בטבע, רצי רמת השרון ועוד...כולם חזרו עם חוויות מדהימות. כמו בכל המשלחות הרצים מקבלים ליווי בנסיעה, הסעה משדה התעופה למלון עם ההגעה ועם העזיבה, היכרות עם המסלול ביום לפני ועוד.

 


החברים של שניאור על רקע שער הניצחון
 

 


רצי "לוטם לרוץ בטבע" מנצלים את הזמן עד לזינוק בסיבוב בעיר

 

עוד מרתונים באביב:

מרתון רומא - 10.4.2016

מרתון רומא מושך אליו מדי שנה עשרות אלפי רצים המשלבים עם המרתון טיול בבירה האיטלקית. רומא כידוע הינו יעד נפלא לתיירים, היא עמוסה במבנים הסטוריים עשירים בתרבות ואומנות. לנרשמים הישראלים תהיה אפשרות להאריך את השהייה בעיר על פי דרישה, בפנייה ל"פרוגרס תורס", משרד הנסיעות המארגן את החבילה לישראלים.


לרוץ על רקע ההסטוריה / Victah Sailer / photorun.net

 

מרתון וינה 10.4.2016

מרתון וינה הוא אחד המרתוניים המסורתיים והגדולים שמתקיימים באירופה. ב-10 באפריל תתקיים המהדורה ה-32 של המרתון. מרתון וינה הינו המרתון הגדול ביותר באוסטריה ובו צפויים לקחת חלק (בכל המקצים) מעל 38 אלף רצים. ישראלים רבים גם כן גילו את היעד המרתק לרוץ בו את המרתון וגם השנה תצא משלחת גדולה לוינה.  המסלול יעבור באתרים מרכזיים של העיר, שהיא בדומה לערים אירופאיות נוספות עשירה בתרבות והיסטוריה, במבנים מרשימים, כיכרות ופארקים יפיפיים. במסגרת אירועי מרתון וינה יתקיימו מקצה המרתון, חצי מרתון וכן ריצת שליחים למרחק מרתון. 

 

מרתון ברצלונה - 13.3.2016

בשנים האחרונות ברצלונה הפכה ליעד מבוקש לטיולים על ידי ישראלים בגלל יופיה של העיר והמרכז התרבותי שהיא מהווה בספרד. מרתון ברצלונה התקיים לראשונה בשנת 1978 ומאז הוא מתקיים מדי שנה בחודש מרץ. מרתון ברצלונה הגיע לשיא משתתפים של מעל 15 אלף רצים בשנה שעברה מתוכם 150 ישראלים במשלחת של פרוגרס ספורט. המסלול מתחיל ומסתיים בפלאזה ד'אספניה, אחת הכיכרות היפות בעיר ואולי בספרד כולה. המסלול עובר בחלקים היפים ביותר בעיר, בין בניינים הסטורים מרהיבים, ולאורכו עומד הקהל הספרדי ומעודד את הרצים. כמו כן, לאורך המסלול ישנן לא פחות מ-41 נקודות של להקות ואמני רחוב התורמים לא מעט לעידוד. במסגרת ארועי המרתון מתקיימת ריצת 'ארוחת בוקר' ביום לפני המירוץ, וארוחת פסטה מפנקת בערב המירוץ, הפתוחה גם למלווים של הרצים.

  • franck camhi-vision

סגור