ראיון עם אינדלאו טאקלה

| שתף |

יום לפני אליפות ישראל ה-75 ראיינו את אינדלאו טאקלה אחד הרצים הבולטים בארץ, שישתתף בריצות 1500 מ' ו-5000 מ'. על הציפיות מהאליפות הקרובה בכתבה זו.

תאריך: 05/07/11, מאת: מערכת עולם הריצה

אינדלאו טאקלה בן ה-20 קבע השבוע באודן (הולנד) בריצת 1500 מ', 3:49.26 דק', והשיג את הקריטריון להשתתפות באליפות אירופה עד גיל 22. לפני שיטוס לאליפות אירופה הוא יעצור מחר, באליפות ישראל וינסה לזכות בתואר האליפות במקצוע זה. בשנה שעברה התמודד מול מאמנו גזצ'או יוסף והסתפק במקום השני המצויין. בראיון שנערך עם טאקלה ערב האליפות, נשמע טאקלה מאוכזב מהתחרות באודן, לעומת זאת הוא מגיע עם הרבה ביטחון לאליפות ישראל.

"היתה ריצה טקטית", מספר טאקלה על הריצה באודן, "ציפיתי ליותר מזה", הוסיף. טאקלה בילה חודש של אימונים בקניה לקראת אליפות ישראל והוא מרגיש שבאליפות הזו דברים טובים יקרו. "אני מרגיש בכושר טוב. חזרתי לא מזמן מקניה, עשיתי אימונים טובים ולא חסר לי כלום. יש לי הכל וזה מה שאני מצפה מעצמי". בריצת 1500 מ' גזצ'או לא ישתתף השנה עקב פציעה ומשאר המתחרים קצת יהיה לצפות לתוצאה מהירה מ - 3:50 דק'. ניתן לומר שלטאקלה יש מעט מאד מתחרים בקצבים הללו, אבל כמובן, הכל עוד פתוח. השיא הישראלי בריצת 1500 מ' עומד היום על 3:40.90 דק' והוא שייך לגזצ'או, אותו קבע בתחרות באודן בשנת 2009. "אני רוצה לשבור את השיא הישראלי", אמר טאקלה בראיון, ורק בשביל לראות את הנסיון הזה, שווה יהיה להגיע לאליפות.

יום לאחר ריצת 1500 מ', ירוץ טאקלה גם בריצת 5000 מ'. גם בריצה זו הוא שואף הכי גבוה שאפשר. הוא לא מפחד לדמיין את עצמו רץ מתחת ל-14 דק'. "אם יהיו לנו מושכים יכול להיות שנצליח לעשות את זה", אמר טאקלה. הערב הודיע איגוד האתלטיקה שיגיעו שני רצים מכתיבי קצב לריצה. סיבריאן קימורגור קוטוט הקנייתי מחזיק בשיא אישי של 13:55 דק', וגירמה בקלה גברה מאתיופיה בעל שיא אישי של 13:18 שהושג על מסלול פחם הנחשב איטי ממסלולי הריצה השגרתיים. השניים ינסו, כאמור, למשוך את הישראלים לשיאים חדשים. השיא הישראלי בריצה זו עומד על 13:31.45 דק', גם כן של גזצ'או מ-2009, אולם מאז 2008 (איתי מגידי 13:53.27 דק') לא נראתה בין הרצים הצעירים תוצאה מהירה מ-13:50 דק'. אלו זמנים שנקבעו על ידי רצי העבר כמו יובל וישניצר, אריה גמליאל, יחזקאל חליפה ודב קרמר. אולי נזכה לראות ביום חמישי למה הדור הבא מסוגל.

על מנת להשלים את כל האימונים המפרכים בתקופה האחרונה טאקלה נעזר בלא מעט אנשים. "גזצ'או דואג לי להכל ואני מודה לו על כך מאד. כבר שנה שנייה שאנו מתאמנים יחד ואני רק משפר את ההישגים ואני מרגיש שהרמה היא גבוהה", אמר. גם לצחי כהן, מנהל מותג מיזונו בישראל, מודה טאקלה, מיזונו העניקה לטאקלה חסות כך שלא יחסר לו לדבר. "המפקד שלי איזו, מאפשר לי לצאת לאימונים, תומך ועוזר, וכמובן גם לאיגוד האתלטיקה מגיעה תודה על כל התמיכה".

מה יהיה אחרי אליפות ישראל? טאקלה מבטיח שהוא ילחם עד הסוף. "לא משנה מי יהיו המתחרים שלי באליפות אירופה אני אלחם ראש בראש". 

סגור