ראפ משלים דאבל ביוג'ין

| שתף |

קרבות צמודים ומותחים במבחנים האמריקאים בריצת 10,000 מ' נראו אצל הגברים והנשים. ראפ שבר את שיא המבחנים של הרץ האגדי סטיב פריפונטיין.

תאריך: 30/06/12, מאת: סיריל אולמן

גיילן ראפ, המנצח במירוץ ל-10,000 מטרים ביום שני, השלים דאבל מרשים כאשר ניצח במירוץ ל-5000 מטרים שהתקיים בליל חמישי. מאזן המרוצים של ראפ אל מול ברנאד לגאט, מדליסט הכסף מאליפות העולם בדייגו בקיץ שעבר ומי שטרם המרוץ נחשב לפייבוריט לניצחון, עמד עד אתמול על 12-0 לטובתו של לגאט. הרץ בן ה-26 סיים את תקופת היובש בסטייל כשעקף את יריבו בישורת האחרונה וחצה את קו הסיום 15 מאיות השניה לפני לגאט- 13:22.67 דקות אל מול 13:22.82. התוצאה שקבע מהווה שיא חדש למרחק במבחנים האולימפיים, כשהשיא הקודם היה שייך ללא אחר מאשר הרץ האגדי סטיב פריפונטיין

הריצה, שהתפתחה בקצב שמרני בהקפות הראשונות, הוכרעה בהקפה האחרונה. לגאט, שהיה ממוקם שלישי אחרי ראפ המוביל, סגר את הפער ביניהם והשניים היו צמודים כתף-אל-כתף במאתיים המטרים האחרונים. כ-150 מטרים לסוף לקח לגאט את ההובלה והתכונן לתת את הפיניש הקטלני עימו הוא מזוהה ואשר הביא לו תארים אין-ספור בעבר. אולם ראפ לא ויתר ושני הרצים נשארו צמודים אחד לשני בישורת האחרונה, כשלגאט נעקף רק במטרים האחרונים. במקום השלישי סיים לופז לומונג, שהיה בילדותו אחד מ"הנערים האבודים" של סודן, עם זמן של 13:24.47.

גם במירוץ הנשים התרחשה דרמה, אולם לא סביב המנצחת, בניגוד למצופה. הריצה תכנס לספרי ההיסטוריה של המבחנים כזו שהציגה את הקרב הצמוד וקורע-הלב ביותר בין המקום השלישי לרביעי.

בתחילת ההקפה האחרונה הובילה ג'וליה לוקאס על שדה הרצות ב-15 מטרים. מולי האדל, מחזיקת השיא האמריקאי למרחק, וג'ולי קאלי החלו מצמצמות את הפער, תוך שהן משיגות את לוקאס 200 מטרים לסיום. השתיים המשיכו יחד ובישורת הסופית הצליחה קאלי לעקוף במסלול הפנימי, תוך שהיא מנצחת בזמן של 15:13.77 והאדל מסיימת שניה עם 15:14.40. 

מאחורי לוקאס המתקשה, הבינה קים קונלי את גודל ההזדמנות הנמצאת במרחק נגיעה והגבירה את הקצב, תוך שהיא סוגרת פער של 4 שניות ב-150 המטרים האחרונים. לוקאס נאבקה עד הסוף המר והרצות רכנו קדימה כשחצו את קו הסיום, מנסות להקדים ולו בשערת ראש אחת, אחת את השניה. לאחר מספר רגעים הראה לוח התוצאות את שמה של קונלי במקום השלישי- 15:19.79 אל מול 15:19.83 של לוקאס. לקונלי הייתה יותר מסיבה אחת להיות מאושרת, שכן נוסף למקום השלישי קבעה בפעם הראשונה את קריטריון A הנכסף למשחקים האולימפיים (15:20- ס.א). 

 

 

  • קרב צמוד

    Victah Sailer / photorun.net

סגור