רגע לפני - מרתון טבריה 2014

| שתף |

דברים חשובים שכדאי לדעת לפני מרתון טבריה 2014 - מכתיבי קצב, תחנות רענון, סגירת כבישים ועוד...

תאריך: 09/01/14, מאת: אורן בוקשטיין דובר איגוד האתלטיקה / SPORTWEB

תחנות רענון

תחנות שתייה וספוגים במרוץ המרתון יהיו על פי הפירוט הבא:
 
3.2 ק"מ + WC
18.1 ק"מ + WC
32 ק"מ + ספוג + ג'ל + WC + משקה איזוטוני
6.4 ק"מ + ספוג + wc
20.3 ק"מ + ספוג + WC + משקה איזוטוני 
35.5 ק"מ + ספוג + wc 
9.7 ק"מ + ספוג + ג'ל + WC + משקה איזוטוני
22.7 ק"מ + WC
38.0 ק"מ + WC
12.2 ק"מ + WC
26.2 ק"מ + ספוג + ג'ל + WC + משקה איזוטוני 
39.5 ק"מ + ספוג + WC
15 ק"מ + ספוג + ג'ל + WC + משקה איזוטוני
29.5 ק"מ + WC
 
 
 

משקאות איזוטוניים של חברת GU.

 

מכתיבי הקצב של צלם הבית

השנה בפרוייקט מיוחד של עומר מנוס, הידוע לכולם כ"צלם הבית" אורגנו לטובת הרצים מכתיבי קצב למגוון זמני מטרה.  צלם הבית כבר רץ בעצמו 11 מרתונים, מתוכם 5 שתיעד לאורך המסלול. שיא אישי: 3:32:55 במרתון טבריה 2012. מרתון ווינר טבריה ה-37 יהיה החמישי ברציפות. רץ ומצלם בעשרות מרוצים ברחבי הארץ. עומר התחיל לרוץ לפני 5 שנים כאשר שקל כ-100 ק"ג. מאז השיל ממשקלו למעלה מ-20 ק"ג, לאחר 3 חודשי אימון ותזונה נכונה בהדרכתו של יאיר קרני. 
מחשיב את מרתון טבריה כמרתון הבית שלו. בשנתיים האחרונות הפך לצלם הבית של הרצים/ות בישראל. אין רץ שלא מכיר וצולם על-ידו. כל תמונותיו עולות בדף "צלם הבית" וכל הרצים נהנים מזה.


צילום רץ באדיבות 'צלם אותי'; עיצוב גרפי: אורן הוז

עומר מנוס גייס למרתון טבריה נבחרת מדהימה של רצים ותיקים ומנוסים. ואלו הם זמני המטרה:

3:00 שעות - דוד בן סיני, מושיקו ישרים
3:15 שעות- זיו צויגהפט, רומן ספיבק
3:30 שעות - אילן צור שדי, מנחם אילן
3:45 שעות - אלון גבע, גונן הראל
4:00 שעות - אייל פלזנשטיין, יעקב רחימי
4:15 שעות - אבנר טייב, פיליפ גורדון
4:30 שעות - אדריאן קוטרוש, פרדי בן הרוש
4:45 שעות - איתן דן, עינב עובדיה
5:00 שעות - דגנית קופליק, יורם שניר
5:15 שעות - חובב עוזרד


מכתיבות קצב בריצת ה-10 ק"מ

לראשונה בתולדות הריצה ל-10 ק"מ במרתון ווינר טבריה, רוב המשתתפים ירוצו להכתבת קצב של נשים בלבד, בזמני מטרה שבין 45 ל-65 דקות (בקפיצות של 5 דקות). רצות ותיקות ומנוסות לקחו על עצמן את האחריות הגדולה שבהכתבת הקצבים השונים. במירוץ בו כ-30% מהמשתתפים הן נשים, ראוי שהן תהיינה גם אלו שיבצעו את המשימה החשובה של הכתבת קצב עבור המשתתפים שמבקשים לשפר את שיאיהם או לעמוד בקצב מסוים. היוזמה הזו נחשבת עדיין לחריגה בנוף הריצה הישראלי. כזכור גם במרתון עצמו שתיים מבין 11 מכתיבי הקצב השונים הן נשים. גבי שטרסברג (45 דק'), סוניה אריאלי וליאת תמם שלום (50 דק'), עדי בן-צבי ולורנס גורדון (55 דק'), שרונה שלו מאייר (60 דק'), מירב לשם גונן ומיכל טננבאום (65 דק').

בין מכתיבות הקצב ניתן למצוא מרצה להנדסת מכונות, וטרינרית, סבתא לארבעה, אשת שיווק ומנהלת מתנ"ס. מכתיבות הקצב תרוצנה כשבלון הליום עליו יהיה כיתוב זמן המטרה יהיה צמוד לגופן.
 

 

סגירת כבישים ביום המרתון

רחובות הגליל והבנים בעיר טבריה וקטע מכביש 90 ייסגרו לתנועה בשעות הבוקר המוקדמות וייפתחו רק ב-15:00. כביש הצינור הירוק יישאר פתוח כל העת
 ביום שישי, ה-10.1.2014, יום מרתון ווינר טבריה הבינלאומי, ייסגרו לתנועה הכבישים הבאים:

 

שעות

כביש/רח'

מקטע

05:00-15:00

רח' הגליל (זינוק) והבנים (סיום)

הרחובות לכל אורכם

05:30-15:00

90

טבריה – צמח – עין גב

כביש הצינוק הירוק, מבית אייל לחמת גדר, יהיה פתוח באופן קבוע.

מוקד טלפוני לבירורים: 04-6739585

הוועדה המארגנת ממליצה להגיע לטבריה ערב קודם ולשהות בסביבה על מנת להימנע מאי נעימויות של כבישים סגורים. 

תחנות חלוקת הפירות של איילות ושב"ס

מאז הקמת מועדון איילות ע"י יוסי אבני ז"ל, חרטו חברי איילות על דגלם את קידום תרבות הספורט בישראל בכלל והריצה בפרט. לפני כ-10 שנים ביוזמתו של מוטי מזור שהיה אז יו"ר האגודה, התחילו חברי איילות להקים תחנת רענון למרתוניסטים במרתון טבריה. בשנים הראשונות הוביל את הפרויקט דובב מזור, והתחנה הייתה פעילה בשנים בהן דובב לא רץ בעצמו במרתון. לפני 5 שנים הצטרף לתחנה יובל רייז, ומאז הוא מוביל את תחנת הרענון של איילות במרתון טבריה.
את התחנה מאיישים בהתנדבות, כל שנה, חברי איילות, ספורטאים בהווה, חלקם מרתוניסטים בעצמם, שלא רצים באותה במרתון. עבור המתנדבים זוהי הזדמנות פז לחוות את המרתון בצורה אחרת. עבורם, לראות רצים שמגיעים ואומרים "אנחנו חושבים עליכם כבר 10 ק"מ", לראות את המאמץ על פני הרצים ואת זריקת המרץ שנותן להם הפרי, נותן תחושת סיפוק אדירה, ומאפשר להם להזדהות עם הרצים. הזדהות זו עם הרצים גורמת למתנדבי התחנה לא לוותר על אף רץ או רצה שעוברים בה. לא פעם רצים המתנדבים אחרי הרצים שלא הספיקו לקחת או נפל להם מהיד ומביאים להם פרי אחר. התחנה עצמה פתוחה עד אחרון הרצים, כך שכולם מוזמנים.

התחנה של איילות ממוקמת בקילומטר ה-37, סמוך לחוף צנברי. החל משנת 2011 הוקמה תחנת חלוקה נוספת בקילומטר ה-34, בצומת המושבה כנרת. תחנה זו מופעלת ע"י קבוצת הריצה של שב"ס.
בני נוה שהקים את הקבוצה מספר שהתגובות הן חמות מאוד ולעתים משעשעות. "לא פעם שואלים הרצים האם ניקח אותם לבית סוהר? והתשובה המחויכת היא שנעשה זאת אם יעברו להליכה". הפירות שמחולקים הם בננות, תפוזים ותמרים. בדרך כלל, נדיר שרצי ה-Sub 3:00 לוקחים פרי, אבל ככל שהקצב נעשה אטי יותר, כך גדל הביקוש. יש העוצרים לדקה או שתיים, אוכלים, מחליפים כמה מילים ויוצאים לדרך כשהם מאוששים. אחת הרצות הייתה כה תשושה שאמרה שתסכים לקחת בננה בתנאי שמישהו ילעס במקומה.
לעמידה בתחנת החלוקה יש השפעה חשובה גם על המתנדבים. בכל שנה יש רץ שהחוויה גורמת לו להחליט (ולבצע) שבשנה הבאה ירוץ מרתון לראשונה בחייו.
גם רצי הקבוצה מחכים בכיליון עיניים להגיע לתחנה. השנה ישתתפו במרתון 15 רצים מקבוצת הריצה של שב"ס, מהם, שבעה לראשונה בחייהם. הם אומרים לעצמם שאם רק יחזיקו מעמד עד התחנה, הרי הפרי שיקבלו, ובעיקר העידוד מחבריהם לקבוצה ייתן להם את הכוח לסיים.


מתנדבי השב"ס

 

פרוייקט המרק של ספורטווב

אין כמו מרק ירקות סמיך וטעים בסיום של מרתון. גם השנה צוות ספורטווב, יחד עם עזרה של מתנדבים רבים יחלק מרק על קו הסיום של מרתון טבריה. הפרוייקט שהחל במרתון טבריה 2012, יתקיים בפעם השלישית ברציפות. השנה המטרה היא לחלק 1500 מנות מרק, לאחר שבשנה שעברה חולקו כ-800 מנות. ההצלחה של הפרוייקט תלויה בכמות סירי המרק שיוכנו גם על ידי צוות ספורטווב אך בעיקר על ידי רצים ומתנדבים נוספים. 

איך אפשר לתרום לפרוייקט?

אם אתם מתכוונים להשתתף במרתון טבריה או מצטרפים כמלווים, תוכלו לתרום בכך שתביאו עימכם סיר גדול של מרק (לא בשר, רק ירקות) לחלוקה ביום המרתון. חשוב להיות מתואמים עם צוות ספורטווב ועל כן נפתח ארוע בפייסבוק במיוחד בשביל זה.
דרך הפייסבוק תוכלו לתקשר ישירות עם עופרי מילר מצוות ספורטווב שאחראי על פרוייקט המרק.

קישור לארוע בפייסבוק

 

חוץ ממרק, נצטרך גם מתנדבים שיעזרו לנו לחלק אותו. אם ברצונכם לעזור בעמדת חלוקת המרקים, שוב, יש ליצור קשר דרך הארוע בפייסבוק. מלבד שני פרמטרים אלו (מרקים ומתנדבים) כל שאר ההוצאות הנילוות עלינו - לחם, איטריות, שקדי מרק, קרוטונים, קערות, כפות, "סיידר חם של שי מנה", חימום והגשה וכדומה... 
הכל באהבה מצוות ספורטווב למסיימי מרתון טבריה 2014!


ענבל, לורנס ומירב - מתנדבות בדוכן המרק במרתון טבריה 2012 מעניקות את המרק לאלפי הרצים / צילום: SPORTWEB

  • צילום: ליליאן ביטון

סגור