רדקליף בדרך למרתון ברלין 2011

| שתף |

פולה רדקליף נמצאת בשיא ההכנות שלה למרתון ברלין לאחר כמעט שנתיים שבהן לא התחרתה. במהלך השנתיים האחרונות עברה מספר פציעות וכן ילדה את בנה השני. רדקליף מספרת על ההכנות האחרונות.

תאריך: 16/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

פולה רדקליף שיאנית העולם בריצת מרתון, נמצאת בשיא ההכנות למרתון ברלין, המרתון הראשון שתרוץ מאז נובמבר 2009 שם התחרתה בפעם האחרונה לפני שנפצעה.

במהלך ההכנות עצרה רדקליף בבלגיה עבור אימונים ועבור ביקור בחברת המדרסים בה היא משתמשת כבר שנים רבות. חברת המדרסים חנכה בניין חדש ורדקליף הגיעה לפתיחת החנות החדשה. במסגרת אירועי פתיחת החנות השתתפה בריצה עממית ובסיור בחנות. מלבד זאת, ניצלה את ההזדמנות בשביל לעשות תיקונים אחרונים במדרס לפני התחרות הבאה.

על ההכנות לברלין אמרה רדקליף: "מלבד התקררות שעברתי השבוע, ההכנות עוברות טוב. הגב שלי החלים לאחר שסבלתי ממנו במהלך חודשים מאי ויוני ועכשיו אני מתרגשת לקראת התחרות בברלין".

עוד הוסיפה רדקליף כי היא מתרגשת לקראת התחרות עם אירינה מיקיטנקו על המסלול בברלין. 

"מאז המרתון האחרון שם חוויתי פציעה אני עכשיו מצפה להתחרות בברלין, שמעתי דברים טובים על המסלול בברלין".

רדקליף סיפרה שלא בהכרח תתחרה לפני ברלין בתחרויות אחרות, אין לה תחרויות מתוכננות והיא יותר מסתמכת על האימונים. "המטרה העיקרית שלי היא לנצח, אני כמובן רוצה להרגיש טוב ולהנות מהריצה ולא מכוונת לדחוף ממש. עדיין הייתי רוצה לרוץ סביב ה 2:20 שע'. אני צריכה להתאושש מהר לקראת השנה הבאה".

"זה נורמלי להשוות בין האימונים שלי בעבר לעכשיו. החזרה אחרי הלידה של רפאל היתה קשה אבל עכשיו זה מתחיל לחזור וזה נותן לי הרבה מוטיבציה".

החלום הגדול: המשחקים האולמפיים בלונדון

"זה חלום גדול, וזו הזדמנות מיוחדת בשבילי כאתלטית בריטית לרוץ במשחקים בבית, זה מיוחד מאד. זה אמנם בסוף הקריירה שלי אבל אני חושבת שזה עדין דחיפה בשבילי להיות בבית ולקבל את התמיכה הזו, בתקווה שהפעם ילך לי טוב במשחקים".

"זה לא הדבר הכי חשוב בחיי, כרגע הילדים הם הדבר הכי חשוב, אבל אם אני מסתכלת לאחור על הקריירה שלי אני חושבת שהייתי יכולה לזכות במדליה אולמפית. אני יודעת שזה לא נעשה קל יותר ככל שאני מתבגרת אבל אני עדיין רוצה לנסות וחושבת שאני מסוגלת לעשות את זה כל עוד אני בריאה".

להתקרב ל 2:15 שע'

"אולי זה אפשרי, לא בברלין, אבל עם עוד בנייה לקראת שנה הבאה. אני לעולם לא אומרת 'לעולם לא'. אני יודעת שאם מסתכלים על הנייר וההתקדמות, אם הגוף שלי ישאר בריא אולי זה אפשרי. בשביל לנצח במשחקים לא צריך לרוץ 2:15".

תוכנית האימונים לברלין

"רוב האימונים שלי הם רק ריצה. כך זה היה תמיד, מלבד אולי אימון או שניים על המסילה או האליפטיקל בשביל התאוששות. קודם לא יכולתי לרוץ על המסלול בגלל הגב אבל עכשיו אני יכולה".

"אין אימון מסויים שאני עושה כדי לבחון את המוכנות שלי לברלין. תלוי איך הריצות הארוכות שלי יעברו ויש לי שלושה אימוני מפתח שאני עושה לפני מרתון ועל פיהם אני מעריכה מה הכושר שלי".

חודש למרתון ברלין

"אני מתרגשת לקראת הריצה בברלין, עבר הרבה זמן מאז שהתחריתי. שמעתי הרבה על המרתון ועל הארגון, אני מקווה שיהיה מירוץ טוב ותחרות טובה. גם תחרות הגברים צריכה להיות טובה בגלל ההשתתפות של היילה, צריך להיות כיף".

 

 

סגור