רדקליף מצטרפת לגברסילאסי במרתון ברלין 2011

| שתף |

שני שיאני העולם בריצת מרתון יפגשו על המסלול במרתון ברלין ב-25 בספטמבר 2011. זאת לאחר שפולה רדקליף אישרה את השתתפותה.

תאריך: 25/06/11, מאת: מערכת עולם הריצה

פולה רדקליף הודיעה כי את המרתון הבא שלה תרוץ בברלין ב-25 בספטמבר 2011. שיאנית העולם (2:15:25 שע') תרוץ את המרתון הראשון שלה מאז הופעתה האחרונה במרתון נין-יורק 2009 שם סיימה במקום הרביעי. יהיה זה גם המרתון היחיד שתרוץ לפני המשחקים האולימפיים בלונדון 2012.

לאחר שילדה את בנה רפאל בספטמבר 2010, השיאנית בת ה-37 השתתפה במירוץ למרחק 10 ק"מ בלונדון במאי האחרון. רדקליף סבלה מפציעה בגב שהביאה אותה למקום השלישי בלבד באותו מירוץ. מאוחר יותר הודיעה רדקליף בראיון שהיא מרגישה כבר טוב יותר, והיום הודיעה כי החליטה להשתתף במרתון ברלין הקרוב. תהיה זו הפעם הראשונה שהיא משתתפת במרתון בבירה הגרמנית. "אנחנו מאד שמחים לאשר את השתתפותה. זו היתה המטרה שלי במשך הרבה זמן, לרשום את פולה למרתון", מסר מארגן המרתון מרק מילדה. "היא באמת הרצה שחסרה ברשימת הרצים הגדולים שרצו במרתון ברלין", הוסיף.

"חשבתי לרוץ בברלין עוד שהייתי בהריון עם רפאל", אמרה רדקליף, "יש לי רשימה של מרתונים שאני רוצה לעשות וברלין תמיד היה ברשימה הזו, לכן אני מאד מתרגשת לקראת הריצה שם". רדקליף הוסיפה כי אין לה שום כוונה לסיים את הקריירה שלה לאחר המשחקים האולימפיים בלונדון: "לא, ממש לא, אני מתכננת להמשיך לרוץ גם אחרי לונדון 2012".

עוד הודתה רדקליף כי שוחחה עם היילה גברסילאסי ופול טרגט, שקבעו שיאי עולם בברלין בנוגע להשתתפותה בברלין.

לגבי פציעתה, מסרה רדקליף כי צוות מקצועי מטפל בפציעתה בגב ותהליכי ההחלמה שלה מתנהלים כמתוכנן. היא חזרה לרוץ ללא בעיות. "מה שאני לא יכולה לעשות זה עבודת מהירות על המסלול בגלל לחץ על הרצועות. אבל לקראת המרתון אני בהחלט מסוגלת לבצע אימוני מהירות על הכביש".

התחרות האחרונה שרדקליף השתתפה בה על אדמת גרמניה היתה לפני 9 שנים בריצת 10 ק"מ במינכן. שם קבעה את אחת התוצאות הטובות שלה בגמר ריצת 10,000 מ' באליפות אירופה במינכן 2002. רדקליף קבעה באותה ריצה 30:01.09 דק' וניפצה את השיא האירופאי.

לגבי מטרותיה במרתון ברלין אמרה רדקליף כי עדיין מוקדם לדבר. "נראה לפני המירוץ אחרי שאעבור את כל האימונים ולפי איך שהם עברו. המטרה העיקרית שלי היא להישאר בריאה ולרוץ את המרתון הזה ללא בעיות".

את שיא המסלול בברלין קבעה הרצה היפנית מיזוקי נגוצ'י , 2:19:12 שע'. מילדה אמר כי לדעתו זמן המנצחת במרתון ברלין הקרוב יהיה בין 2:20 ל-2:22 שע'. אירינה מיקטנקו שיאנית גרמניה בריצת מרתון (2:119:19 שע', ברלין 2008) היא הפייבוריטית לניצחון בספטמבר. מיקטנקו אמרה לאחר ששמעה את הבשורה על הגעתה של רדקליף: "אני מאד שמחה שפולה תגיעה לברלין. זו היתה המטרה שלי תמיד, להתחרות נגדה במרתון ואני מתרגשת לקראת זה. עצם השתתפותה של כוכבת כמוה בהחלט מוסיף לאירוע".

הידיעה באדיבות IAAF
 

סגור