רדקליף תרוץ בחצי מרתון וינה

| שתף |

פולה רדקליף הולכת בעקבות היילה גברסליאסי ותרוץ בחצי מרתון במסגרת אירוע מרתון וינה ב-15 באפריל

תאריך: 26/01/12, מאת: SPORTWEB

בהכנות לקראת ההזדמנות האחרונה שלה לזכות במדליית זהב אולמפית, שיאנית העולם בריצת מרתון (2:15.25 שע') תרוץ את המירוץ האביב המרכזי שלה בוינה ב-15 באפריל. פולה רדקליף בת ה-38 תשתתף בריצת חצי מרתון בוינה במתקיים בסמוך למרתון וינה המתקיים בפעם ה-29. בעוד היא מתאמנת לקראת המרתון האולמפי שיתקיים ב 5 באוגוסט, רדקליף החליטה שלא לרוץ מרתון נוסף לפני כן. במקום זאת היא תשתתף במירוץ בבירה האוסטרית שהינו בעל אות הזהב של איגוד האתלטיקה העולמי בפעם הראשונה השנה. מרתון וינה נחשב למירוץ היוקרתי והאיכותי ביותר בוינה ומדי שנה משתתפים בו מעל 30 אלף רצים במקצים השונים.

מארגן המירוץ וולפגאנג קונארד אמר: " אני מתרגש שהצלחנו בעזרת הספונסרים של המירוץ OMV להזמין את פולה לוינה בשנה האולמפית. ההופעה שלה בוינה תהיה מאד מיוחדת. אני בטוח שעם האישיות המיוחדת שלה היא תכבוש את ליבו של הקהל האוסטרי". 

רדקליף, שהשיגה את קריטריון הכניסה שלה למרתון האולמפי במרתון ברלין עם זמן של 2:23.46 שע' מעולם לא התחרתה באוסטריה קודם. "אני מאד מצפה להגיע להתחרות באוסטריה בפעם הראשונה. בשבילי זה יהיה מבחן חשוב. אני רוצה לרוץ מירוץ מהיר ואז על סמך המירוץ הזה להמשיך את הבנייה שלי ללונדון 2012", אמרה רדקליף.

למעשה היה זה היילה גברסליאסי שהשפיע על רדקליף להגיע לוינה. הרץ האתיופי האגדי שהגיע להתחרות בחצי מרתון וינה ב-2011 וקבע שיא מסלול של 60:18 דק' היה נפעם מהתמיכה שקיבל מהצופים לאורך המסלול. בנוסף הוא הוזמן למפגש עם נשיא אוסטריה מר היינס פישר. "כאשר דיברתי עם היילה במרתון ברלין הוא סיפר לי על האווירה הנהדרת והמסלול המהיר שבוינה. הוא אמר: ' את חייבת לרוץ את המירוץ הזה", סיפרה רדקליף. רדקליף מחזיקה בשלושה תארי חצי מרתון ושיא אישי של 65:40 דק' למרחק זה. זהו הזמן המהיר בכל הזמנים אותו קבעה בניוקאסל, אך המסלול שבמגמת ירידה לא מאושר כשיא עולם.

 

סגור