רדקליף - "לרוץ בשביל הילדים זה מספיק"

| שתף |

פולה רדקליף מדברת לראשונה לאחר הניתוח המסובך שעברה. רדקליף, הידועה בנחישות האין סופית שלה נאלצה להודות, שאולי הפעם זה באמת הסוף.

תאריך: 28/11/12, מאת: SPORTWEB

בראיון שהתקיים השבוע עם פולה רדקליף, שיאנית העולם בריצת מרתון, הודתה רדקליף לראשונה שהניתוח שעברה ברגלה יכול להוביל לסוף הקריירה התחרותית שלה. רדקליף הודתה שמה שהיה נראה כפציעה שאפשר לחזור ממנה לרמות הגבוהות, התבררה כחמורה יותר.

באמצע חודש אוגוסט האחרון עברה רדקליף ניתוח ברגלה ומאז עדיין לא חזרה לרוץ. רדקליף אמרה שקשה לדעת מה מצבה כיוון שלא רצה מאז. היא צפויה לחזור לרוץ ריצות קלות בעוד כשלושה שבועות. "חלק מהכאב אמור לחלוף, אבל אני לא יודעת אם אוכל לחזור לרמות הגבוהות", אמרה. "אולם האלטרנטיבה לפני הניתוח היתה אם אוכל בכלל לחזור לרוץ ולכן רציתי לנסות את זה", הוסיפה.

רדקליף, שתהיה בת 39 בחודש הבאה, ספגה אכזבה קשה כאשר נאלצה לפרוש מהמשחקים האולימפיים ממש ימים ספורים לפני מרתון הנשים, כאשר הריצות באימונים הפכו לבלתי נסבלות מכאב. כאשר היא נזכרת בכך עולות דמעות בעיניה. עד אז האמינה שהיא בכושר מצויין. רדקליף הגיעה ללונדון כצופה, אך סיפרה שכאשר היתה צריכה לצאת לצפות במרתון היא לא היתה מסוגלת לצאת מחדרה במלון וצפתה במרוץ דרך הטלוויזיה במקום.

"חשבתי שהן תחלנה בקצב מהיר מאד ושקייטני תהיה בכושר מאד טוב, אבל היא לא היתה", אמרה רדקליף. "זה גרם לי להרגיש אפילו עצובה יותר כיוון שזה לא שהן היו קילומטרים הרחק אחת מהשנייה והייתי יכולה להתברג בטופ 5 או 6...הייתי יכולה להיות שם ולהילחם על זה, וזה עושה את זה עוד יותר קשה להתמודדות שלי".

בימים אלו, רדקליף מתמודדת עם עוד עניין לא פחות קשה וזה כיצד קריירת הריצה שלה תהיה אחרי ההחלמה מהניתוח שעברה שבועיים אחרי משחקי לונדון בקליפורניה. הניתוח נועד לטפל בפציעה קשה של דלקת מפרקים ושחיקת סחוס רצינית שנגרמה בעקבות 20 שנות ריצה. "למעשה לא נשאר לי שום סחוס", אמרה רדקליף, "אמור להיות רווח בין העצמות ולי כבר לא היה. הן פשוט נגעו זו בזו ולכן זה כאב מאד".

הניתוח שעברה מצריך 10 שבועות של התאוששות ורדקליף החלה ללכת רק לפני שלושה שבועות. כמו כן הרופאים צופים שיקום של שמונה חודשים לפחות. אולם כיאה לאופי העקשן של רדקליף, היא לא התכוונה לוותר על מעט התקווה שאולי תחזור לריצה ברמות הגבוהות. היו לה תקוות להתחרות במרתון לונדון 2014 כדי לחגוג 10 שנים לשיא העולם שקבעה שם, אולם עכשיו היא קיבלה את העובדה שזה יהיה בלתי אפשרי. 

"תמיד רצתי", אמרה רדקליף בפשטות, אבל היא נחושה כעת בלסיים את הקריירה שלה ב"רק לסיים מרוץ". זה לא חייב להיות מרוץ גדול, למרות שהיתה מעדיפה שכן. "אמרתי לגארי בעלי, זהו זה, אני לא מתכוונת לעשות את זה יותר, יותר מדי פעמים התאכזבתי, ואז הגעתי להרגשה הזו שאני חייבת לפחות לסיים מרוץ".

"גם אם לעולם לא אצליח לחזור שוב לרמות הגבוהות, אני עדיין רוצה להיות מסוגלת לרוץ עם הילדים שלי, אני מודעת לפוטנציאל שלי וניצחתי באליפויות עולם, זה רק הזיכרון של המשחקים האולימפיים שיהיה קשה עבורי", סיכמה.  


שיא העולם של רדקליף, שכבר כמעט 9 שנים אף אישה לא מתקרבת אליו
/ Victah Sailer / photorun.net

  • פולה רדקליף במרתון ניו-יורק 2009

    Victah Sailer / photorun.net

סגור