רדקליף - מתחממת

| שתף |

פולה רדקליף, שיאנית העולם בריצת מרתון תתחרה במרחק חצי המרתון לאחר שלא התחרתה בו שבע שנים. על-סמך תוצאתה בחצי המרתון היא תתכנן את המשך האימונים למרתון האולימפי בלונדון.

תאריך: 09/04/12, מאת: SPORTWEB

עברו כמעט שלוש שנים מאז הפעם האחרונה שפולה רדקליף התחרתה במרחק חצי המרתון. אולם בשבוע הבא היא תעמוד על קו הזינוק בחצי מרתון וינה כחלק מההכנות שלה למרתון האולמיפי בלונדון בקיץ. לפני מספר ימים היא התחממה בריצה קלה ברחובות לונדון, בהם תעבור במהלך ריצת המרתון ב-8 באוגוסוט 2012.

רדקליף, שיאנית העולם בריצת מרתון, למעשה השתתפה בהשקה של מרוץ חדש שיתקיים בלונדון - מרוץ 10 ק"מ בחסות "נייקי" שצפוי לאכלס 25 אלף רצים ברחובות לונדון ב-8 יולי. "כאשר מגיעים ליום המרוץ, לא יכולה להיות יותר השראה מאשר לרוץ דרך האתרים היפים של לונדון", אמרה רדקליף בת ה-38. 

המרוץ האחרון שבו התחרתה רדקליף היה למרחק 10 ק"מ במונקו בדצמבר האחרון, שם קבעה 32:06 דק' ושיא מסלול. מאז היא נהנתה באימונים באיטן, קניה, במהלך כל החורף ללא הפרעות. המרוץ בוינה יהיה מבחן מצויין עבורה לקראת המרתון האולימפי. "אני בהחלט מתרגשת להתחרות באוסטריה בפעם הראשונה שלי", אמרה רדקליף, שתצטרף בוינה לשיאן העולם לשעבר היילה גברסליאסי, " זה יהיה מבחן מאד חשוב עבורי. אני רוצה לרוץ את החצי מרתון הזה מהר ולאחר מכן להתבסס עליו ולהמשיך להיבנות למשחקים האולמפיים".

בחצי מרתון האחרון שבו התחרתה רדקליף היא קבעה 69:45 דק' כאשר ניצחה בחצי מרתון ניו-יורק ב-2009. שיא המסלול בוינה כעת עומד על 73:20 דק' והיא בוודאי תרצה לשבור שיא זה, ובכך לשלוח מסר למתחרותיה במשחקים שיש לכלול אותה כפייבוריטית למדליה

השנה היתה שנה מהירה ביותר עבור רצות המרתון. שלוש נשים ירדו את ה 2:20 במרתון דובאי. מאז נפתח חלון ההזדמנויות להשגת הקריטריון האולמפי בשנה שעברה, 18 נשים רצו מהר יותר מ 2:23 שע'. בעוד כל מדינה מוגבלת לשלוש מתחרות לכל ענף במשחקים האולמפיים רק 9 מתוך נשים אלו ירוצו בלונדון. הפעם האחרונה שבה שברה רדקליף את גבול ה 2:23 שע' היתה לפני שבע שנים, אולם היא, שלא כמו גברסליאסי כבר השיגה את הקריטריון שלה להשתתפות במשחקים.

גברסליאסי לעומתה, כבר השלים עם העובדה שלא ירוץ במרתון האולמפי, כיוון שבכל מאמציו השנה התברג מחוץ לטופ 20 באתיופיה.

רדקליף וגברסליאסי יפגשו כאמור בוינה בשבוע הבא. "היילה אמר לי כמה שהקהל תומך בוינה לאורך המסלול והמסלול הוא יחסית מהיר ושאני חייבת להגיע להתחרות שם. זה מה שגרם לי בסופו של דבר לרצות להגיע לוינה ולרוץ מהר", סיכמה רדקליף”.

צילום באדיבות Victor sailer/ photorun.net

  • רדקליף מתחרה בניו-יורק

    Victor sailer/ photorun.net

סגור