רואים רחוק – מרוץ שלא כדאי להחמיץ

| שתף |

ב-17 באוקטובר במהלך חופשת סוכות יתקיים בפעם הראשונה מרוץ שמארגן המרכז הישראלי לכלבי נחיה לעיוורים. מרוץ למרחק 10 ו-5 קמ' שמשלב בתוכו חויה מיוחדת.

תאריך: 14/10/11, מאת: מערכת עולם הריצה

הנכם מוזמנים להשתתף במירוץ חוויתי המשלב תרומה לקהילה במרכז לכלבי נחיה. נילי אברסקי, אלופת ישראל בעבר ושיאנית ישראל במגוון מרחקים, שבשנים האחרונות מלווה בריצה מספר רצים עיוורים מספרת על המירוץ המיוחד שנולד:

"המרוץ משלב את אליפות ישראל לעיוורים. השראה מדהימה לבוא להתחרות ביחד עם מספר הולך וגדל של עיוורים שלא נותנים למגבלה שלהם לעצור אותם. העיוורון לא מקבע אותם. בעזרת רצועה קטנה ורץ מלווה גם הם שותפים להנאה העצומה שהריצה מספקת לכולנו. תחושה של חופש ללא גבול. אך לא רק בגלל זה אני ממליצה בכל לב לבוא ולהתחרות ,אלא ובעיקר בגלל החויה של מקום האירוע עצמו. ביום זה המרכז הישראלי לכלבי נחיה לעיוורים יפתח את שעריו לכל הרצים והמלווים שאיתם. זוהי הזדמנות נפלאה ומרגשת להכיר מקום שיגרום לכל אחד ואחת מכם להרגיש גאה להיות ישראלי. השנה המרכז מציין את שנתו ה-20 ועד כה הכשיר כ-400 צמדים ! ( צמד= אדם+כלב). ובכך מאפשר לכל אדם עם עיוורון לקבל כלב נחיה תוצרת כחול לבן. המרכז ממומן ברובו מכספי תרומות. מהכרות אישית שלי את המקום מבטיחה לכם חויה יוצאת דופן מרתקת ומענינת. הזדמנות להביא את כל המשפחה ליום שבו כולם יצאו מרוצים ועם חיוך על הפנים. מקווה לראות גם אתכם שם".

 

לפרטים נוספים הכנסו לקישור

 

עוד על המרכז לכלבי נחייה - 

המרכז הישראלי לכלבי נחייה הוא עמותה רשומה ללא מטרות רווח. המרכז נוסד ב-1991 ושכן תחילה בבית שכור במושב כפר ידידיה, וב-1994 עבר למשכנו הקבוע בבית עובד, וייעודו לאפשר לעיוורים בישראל ליהנות מניידות בטוחה ועצמאית על ידי השימוש בכלבי נחייה.
 עד להקמתו של המרכז הישראלי לכלבי נחייה נאלצו העיוורים לנסוע לחו"ל כדי לקבל כלב נחייה. חשיבותו הנוספת של המרכז היא במתן טיפול והדרכה אישית לאחר קבלת הכלב ובכל עת שיש צורך בכך.
בין המתקנים במרכז נמנים כלבייה מרווחת, תאי המלטה, חצר הרצה, מרפאה וטרינרית מאובזרת בשלמות, מסלול מכשולים ובניין "ליידי קיי" (על שם התורמת העיקרית שאפשרה את בנייתו).
המבנה מאפשר, בראש ובראשונה, להגדיל במידה ניכרת את מספר המודרכים השנתי. כמו כן, הוא תורם רבות לקידום שיקומם של העיוורים, בהיותו הבניין הראשון מסוגו בארץ. בזכותו אנו מקיימים פעולות מגוונות להעמקת הקשר בין המרכז והקהילה ומחזקים חוליה חשובה בשרשרת שיקום העיוור בישראל על ידי העמדת קשת של שירותים, הקמת קבוצות תמיכה, וקיום קייטנות וסמינרים לנוער עיוור, מפגשי הורים לילדים עיוורים ועוד'.

המרכז לכלבי נחייה 

 

עוד על אירוע רואים רחוק

 

 

סגור