רובלס ואוליבר ראש בראש

| שתף |

התחרות בין דיירון רובלס ודיוויד אוליבר שניים משלושת הרצים המהירים ביותר בהיסטורית ריצת 110 מטרים משוכות ממשיכה למשוך תשומת לב ותהיה אחד המוקדים של התחרות שתערך בסוף החודש בשוודיה במסגרת ליגת היהלום. האם ישבר שיא עולם? נחכה ונראה

תאריך: 16/07/11, מאת: מערכת עולם הריצה

שטוקהולם, שוודיה - דיירון רובלס ודיוויד אוליבר, שניים משלושת רצי ה-110 מטר משוכות המהירים ביותר בכל הזמנים, יקחו חלק במפגש הקרוב של ליגת היהלום שתיערך ביום שישי ה-29 ביולי בשוודיה. המפגש בשטוקהולם הינו המפגש ה-11 מתוך ה-14 מפגשים של ליגת היהלום, ליגת האתלטיקה היוקרתית בעולם.
רובלס הקובני , האלוף האולימפי המכהן, מחזיק בשיא העולם בריצה זו עם 12.87 שנ', רובלס שיפר לראשונה את שיא העולם זמן קצר לפני ניצחונו במשחקים האולימפים בבייג'ינג ב-2008. אוליבר האמריקני מחזיק שיא ארה"ב בזמן של 12.89 שנ' והוא האיש השלישי המהיר בהיסטוריה במרחק זה.
"דו קרב זה בין שני ענקי רצי המשוכות בעולם הוא אחת הפסגות בתחרות ואנחנו מצפים לכך", אמר מנהל המפגש ראג'נה סודרברג. "רובלס קבע שיא איצטדיון בשנת 2008 עם 12.91 ופיספס את שיא העולם ב-3 מאיות השניה. אוליבר להוט לעזוב את שטוקהולם עם ניקוד חשוב וקראט.

מארגני התחרות בשטוקהולם יחלקו בסוף המפגש, קראט יהלומים לכל האתלטים אשר יקבעו שיאים באצטדיון , דבר שמוסיף התרגשות ומתח לקראת המפגש.

רובלס ואוליבר נפגשו בפעם האחרונה במסגרת ליגת היהלום בפריז. כדי להבין עד כמה קרובים היו בקו הסיום, תוצאותיהם היו דומות, כשעצרו את השעון על 13.09 שנ'. לאחר דקות ארוכות ומתח רב התברר שרובלס ניצח על חודם של כמה סנטימטרים. אוליבר הוא בעל תוצאת השנה בעולם עם 12.94 שנ' מניצחונו במפגש ליגת היהלום שנערך לאחרונה ביוג'ין, ארה"ב.

בנתיים חובבי האתלטיקה ברחבי העולם ממשיכים לשאול האם יהיה שיא חדש באיצטדיון האולימפי בשטוקהולם ב -29 ביולי?


הידיעה באדיבות IAAF

  

סגור