רודישה אישר השתתפותו בליגת היהלום בדוחא

| שתף |

שיאן העולם ואתלט השנה ב-2010 בעולם הקנייתי דיויד רודישה אישר לאחרונה את השתתפותו בליגת היהלום שתיערך בחודש הבא בדוחא.

תאריך: 22/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה

עם קצת יותר משבועיים לפתיחה הרשמית של ליגת היהלום 2011, אתלט השנה בעולם לשנת 2010 ושיאן העולם ב -800 מטרים, דיויד רודישה אישר את השתתפותו במפגש שייערך בדוחא ביום שישי ה - 6 במאי. 

"ההכנה שלי הייתה טובה מאוד ואני מרוצה מאוד מההתקדמות שלי עד עכשיו", אמר הקנייתי בן ה - 22 שהחל את עונת 2011 עם תוצאה מצויינת של 1:43.88 דק'. תוצאה זו הינה כרגע תוצאת השנה בעולם ואותה קבע במפגש במסגרת סבב האתגר העולמי של ה - IAAF שנערך במלבורן ב - 3 במרס השנה. "חזרתי מאוסטרליה לתוך שגרת אימונים חזקה במיוחד. אני מרגיש חזק, אני חושב שאצליח להתחרות טוב בדוחא", הוסיף רודישה בראיון שקיים לקראת המפגש.

רודישה פתח את סבב ליגת היהלום בחסות חברת סמסונג בשנה שעברה, עם דו קרב מרתק מול האלוף האולימפי ב - 1500 מ' אסבל קיפרופ בו ניצח עם 1:43.00 דק'. מאוחר יותר בעונה שעברה רודישה הצליח לייצר את אחת העונות המוצלחות ביותר בהיסטוריה של רץ 800 מטרים. לאורך העונה שבר שאת שיא העולם פעמיים. בפעם הראשונה בברלין באוגוסט האחרון כשקבע 1:41.09 דק' ובכך שבר את שיאו בן ה - 13 של וילסון קיפקטר. בפעם השנייה, בדיוק שבוע לאחר מכן שבר שוב רודישה את השיא של עצמו והעמיד אלפי צופים פעורי פה שקבע 1:41.01 דק'.
רודישה הצליח לקבוע ארבע פעמים את הזמנים המהירים ביותר בעולם במהלך העונה שעברה.

פתיחת העונה של רודישה במלבורן אומנם לא היתה מהירה כמו שציפו אוהדיו בעולם, שם קבע אשתקד 1:43.15 דק' לעומת 1:43.88 דק' שקבע השנה, אבל לדבריו של רודישה זו לא אינדיקציה לכך שמשהו השתבש. לדבריו היו לו מספר התחייבויות בביתו בקניה לאחר העונה ההיסטורית שלו מה שאילץ אותו לעכב בקצת את תחילת תוכנית האימונים שלו.
"התחלתי קצת מאוחר את תקופת ההכנה שלי השנה בגלל כל החגיגות בקניה אחרי העונה שעברה", אמר. "רק אחרי שבוע או שבועיים התחלתי לחזור לאימונים שגרתיים, אני מרגיש טוב ואני שמח שחזרתי" הוסיף רודישה בראיון שנערך עימו לאחרונה.

רודישה, אלוף אפריקה פעמיים, טוען שהוא לא מתכוון לבצע הכנות ספציפיות למפגש בדוחא והוא מתכוון לנסות לשחזר את השגיו משנה שעברה בכושרו העכשוי. המטרה של רודישה היא התקדמות הדרגתית ויציבה על פני כל העונה."אני רק רוצה לשחזר את הדרך שעשיתי בשנה שעברה. אני רוצה לקחת צעד אחר צעד. אסור לשכוח את אליפות העולם בדאגו שתיערך בקיץ הקרוב. אני רוצה להתקדם צעד אחר צעד בדיוק כמו השנה שעברה". רודישה הוכיח את כישרונו היוצא דופן במהלך העונה שעברה שהיתה ארוכה בשבילו. יש לזכור שהוא עדיין חסר כתר עולמי, מה שהופך את אליפות העולם שתיערך בדאגו לראשונה בסדר העדיפות שלו. 

"אני מתאמן טוב כבר משנת 2007, אבל עד עכשו לא זכיתי באף אליפות עולם. אני רוצה לזכות תחילה בתואר בדאגו", אמר רודישה. באליפות העולם בברלין שנערכה ב - 2009, רודישה החמיץ את התואר ב - 800 מטרים, דבר שהוא לא מתכוון לחזור עליו השנה. "כשאתה מנצח בתואר עולמי אנשים זוכרים אותך. אבא שלי (דניאל) ניצח באולימפיאדה במדליית כסף (4X400) בשנת 1968 ועד היום אנשים זוכרים אותו. לכן חשוב לי מאוד לנצח בתארים עולמיים", אמר.
ניתן להבין מכך ששבירה נוספת של שיא עולם בקרוב היא לא על סדר יומו של רודישה. "זה לא קל", אמר. "אליפות העולם היא בעדיפות עליונה, אחרי זה, אולי אני אנסה להתחרות בכמה תחרויות מהירות כדי לנסות לשבור את השיא".

רודישה אישר לאחרונה כי ישתתף במפגש במסגרת ליגת היהלום שתיערך ברומא ב - 26 במאי. בנוסף לתחרות זו רודישה יתחרה לראשונה במרחק ה - 1000 מטרים במסגרת תחרויות האתגר העולמי שתיערך בצ'כיה בעיר אוסטרבה ב - 31 במאי.


הידיעה באדיבות IAAF

סגור