ריאן הול ירוץ במרתון שיקאגו

| שתף |

ריאן הול, המרתוניסט הבכיר של ארה"ב הודיע כי ירוץ במרתון שיקאגו בסתיו הקרוב, ב9 באוקטובר. הול יעמוד על קו הזינוק יחד עם בכירי הרצים בעולם.

תאריך: 28/07/11, מאת: מערכת עולם הריצה

ריאן הול, השוהה כרגע במחנה אימונים בשוויץ, חשף למערכת עיתון ה"טריביון" על השתתפותו במרתון שיקאגו הקרוב. שלושה חודשים לאחר מכן ישתתף במבחנים האולימפיים של ארה"ב לקראת לונדון 2012. "לא הייתי רץ בשיקאגו אם זה היה מסכן את הסיכוי שלי להיכנס לנבחרת האולמפית", אמר הול, "כל ההחלטות שלי מתוכננות לטווח הארוך", הוסיף.

אחת המטרות של הול תהיה לשפר את המיקום שלו במרתון האולמיפי לאחר שבבייג'ינג סיים עשירי. על מנת להשיג זאת הוא רוצה לצבור כמה שיותר נסיון במירוצים. הול רץ את המרתון המהיר ביותר על ידי אמריקאי במרתון בוסטון האחרון שם קבע 2:04:58 שע'. "המטרה שלי בבוסטון היתה לעשות מהלכים בחזית", אמר הול, "למדתי שאני צריך להיות זה שעושה את המהלכים ולא אלה שמגיב אליהם. מרתון שיקאגו נותן לי תרגול נוסף בין השחקנים המרכזיים של המרתון לפני המשחקים. אני חושב שיש לי הכל כדי להתקבל שוב".

במרתון שיקאגו יתמודד הול מול הקנייתי מוזס מוסופ שסיים שני במרתון בוסטון האחרון (2:03:06 שע') וקבע את מרתון הבכורה המהיר בכל הזמנים.

הול אינו מוטרד מהקרבה בין שני המרתונים (שיקאגו ויוסטון), 20 שבועות בינהם. ב-2008 זה לא הפריע לו להיכנס לנבחרת. "הטעות הגדולה שלי היתה שלא נתתי לעצמי מספיק זמן להתאושש", אמר, "יהיו לי שבועיים של התאוששות טובה אחרי שיקאגו".

הול, שפרש ממרתון שיקאגו 2010 החליט באותו זמן לעזוב את מאמנו ולהתאמן לבד. מאז הוא מאמן את עצמו ומתכנן את התחרויות על בסיס נסיונו וכפי שניתן להבין מהבלוג אותו הוא כותב הוא נעזר לעיתים ביועצים-חברים ובדת. "האמונה תמיד היה חלק מהאימונים שלי ורציתי לתת לכך השפעה יותר גדולה", אמר הול, "אני נעזר באנשים, אני מקשיב לגוף ומקשיב לאלוהים".

ריאן הול סיפר כי כאשר עבר לדבוקה המובילה במרתון בוסטון האחרון והוביל לאורך 20 מיילים הוא פנה לאלוהים, לפני שלא הצליח להגיב לנוכח הגברת הקצב של מוזס מוזופ והנמצח ג'פרי מוטאי. למרות זאת, הופעתו בבוסטון נתנה לו ביטחון לאחר שבמשך שנתיים לא שיפר את שיאו האישי, מאז מרתון לונדון 2008 שם קבע 2:06:17 שע'. "אני מחשיב את עצמי כמרתוניסט של 2:04 שע'. אני מרגיש שאני בחלק הכי טוב של הסיפור כשזה נוגע לקריירת ריצת המרתון שלי", סיכם הול.

 

מרתון בוסטון 2011

החלום האמריקאי

סגור