ריצת ה-100 – מים אל ים

| שתף |

כ-100 רצים ומלווים מרעננה יצאו ביום שישיה- 9.5.14 למסע מרתק. ריצת שליחים חברית מהים התיכון לים כינרת לאורך 63 קילומטר. אחת ממטרות המסע לעורר מודעות לספיישל אולימפיקס.

תאריך: 04/05/14, מאת: SPORTWEB

רעננה ידועה כעיר של ספורט עממי. "רצי רעננה" ו-"גם וגם-רצי גונן" הן שתי קבוצות הריצה הגדולות בעיר ומהותיקות שבהן. שתי הקבוצות מוכרות היטב לכל חובבי המירוצים בארץ וחבריהן זוכים לעמוד על דוכני המנצחים בקטגוריות הגיל לעיתים קרובות. בסוף השבוע הבא, מיד לאחר יום העצמאות, יצאו כ-100 חברים וחברות משתי קבוצות אלה לריצת שליחים חברתית ראשונה וייחודית מסוגה מחוף התמרים בעכו ועד למימי הכינרת. המסלול שיתפרש על פני 63 קילומטרים משופע בנופים מרהיבים ומספק לרצים בו קטעים אתגריים לצד קטעי ריצה נינוחים. הריצה עצמה תתחלק למספר מקטעים וכל אחד מן החברים ירוץ את חלקם. מעטים יסתפקו במרחק המינימלי של 8 קילומטרים. מרבית הרצים ישתתפו בכמה קטעי ריצה ויעברו 20-35 קילומטר כל אחד. יהיו גם כמה "משוגעים לדבר" שירוצו את כל 63 הקילומטרים של המרחק המלא.

"זה פרוייקט מלהיב וראשוני בהיקפו ומורכבותו", אומר גונן הראל, מקים קבוצת גם וגם-רצי גונן. "קיימים בארץ מירוצים ארוכים ומאתגרים בהרבה, אולם רובם ככולם על בסיס מסחרי ומאורגנים ע"י יזמים שלצד אהבת הספורט רואים את הרווח הכלכלי לנגד עיניהם. ישנן גם המון קבוצות ריצה היוצאות מדי שבוע לריצות חבריות משותפות אולם המדובר בדרך כלל בקבוצות קטנות יחסית של עד כמה עשרות בודדות של רצים ובמרחקים לא גדולים. אנחנו נהיה כ-100 חברים בריצה שתתפרש לאורך 63 קילומטרים. הריצה תתחיל ב-4 בבוקר ואני מאמין שבסביבות השעה אחת בצהרים ישכשכו כבר אחרוני הרצים במימי הכנרת. לאורך המסלול מחכות לרצים ולמלווים פעילויות חוויה והעשרה שונות שיסתיימו בחגיגה גדולה בחוף מגדלא בכנרת."

"ההתרגשות הולכת ומטפסת ככל שמתקרבים לרגע הזינוק", מספר איתן דן מראשי ועד רצי רעננה ומיוזמי הפרוייקט המשותף. "אנחנו עובדים על המיזם כבר מספר חודשים ובכל יום מקבלים פניות של חברים נוספים שרוצים להצטרף. חשוב לי לציין ששתי הקבוצות פועלות על בסיס חברי התנדבותי, מאהבת אדם וספורט נטו וללא כוונת רווח. מאחר וכך בחרנו לשלב מסרים חברתיים בפרוייקט ואנו מקדישים אותו לקידום הספורט באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. ארגון ה"ספיישל אולימפיקס" הינו ארגון הספורט הגדול בעולם לילדים ומבוגרים עם לקויות שכליות ומספק פעילות לאורך השנה ללמעלה מ-4 מליון ספורטאים ביותר מ-170 מדינות. בישראל מתאמנים קרוב ל-4,000 ספורטאים בענפי ספורט שונים ולאחרונה אף הוקמה קבוצת ריצה הפועלת בהרצליה שכל חבריה הם ספורטאים בספיישל אולימפיקס. בשנה הבאה יתקיימו בלוס אנג'לס משחקי העולם של הספיישל אולימפיקס. הספורטאים הישראלים חוזרים תמיד עטורי מדליות, יותר מכל משלחת ספורט ישראלית אחרת ואנחנו נדאג שגם הפעם תהיה לישראל נבחרת גדולה ומנצחת".

"אפילו אנחנו הופתענו מהעניין שמעוררת הריצה" מוסיף איתן. "צוות צילום של ערוץ הספורט ילווה אותנו בריצה זו ביחד עם צלמי הבית של הקבוצות עומר מנוס מרצי רעננה המוכר היטב למרבית חובבי הריצה בארץ כ"צלם הבית" וגל הראל מקבוצת גם וגם-רצי גונן. גל היא ספורטאית ספיישל אולימפיקס מוכשרת בפני עצמה. מחזיקה במדליית זהב ומדליית ארד ממשחקי העולם האחרונים ועוד שתי מדליות מאליפות אירופה בבאולינג. לפני כשלוש שנים התחילה לרוץ ולצלם את אירועי הספורט בהם היא משתתפת. לפני כחצי שנה היתה לספורטאית ספיישל אולימפיקס הראשונה בישראל (נשים וגברים) שרצה חצי מרתון וכן מחזיקה טריה בתואר אלופת ישראל בספיישל אולימפיקס ברכיבת אופניים למרחקים ארוכים. בחודש שעבר קיבלה במסגרת מרוץ רעננה גביע הוקרה מיוחד מזאב ביילסקי, ראש העיר, על הישגיה בספורט."

"לסיכום, הולך להיות כיף", אומר גונן ומחייך. "אל תגלו אבל זו רק יריית הפתיחה. בתחילת השנה הבטחתי למתאמנים בקבוצה שלי שהשנה נרוץ לאורכה ולרוחבה של הארץ. ריצת ים אל ים היא בעצם פיילוט ותהיה לרוחב הארץ. בחודש אוקטובר, בסוכות הקרוב, אנחנו מתכננים ריצה שכמותה באמת טרם היתה. ישראל מלמעלה למטה, מדן ועד אילת. למעלה מ-600 קילומטר של ריצה ב-4 ימים. יש למה לחכות."

להצטרפות לקבוצות הריצה הרענניות ו/או לתרומה ל"ספיישל אולימפיקס" לטובת משחקי העולם לוס אנג'לס 2015 (ספיישל אולימפיקס עמותה רשומה והתרומה מוכרת במס) ניתן לפנות לגונן הראל (גם וגם רצי גונן )052-4884477, או איתן דן (רצי רעננה ) 052-8904060.

 

  • שתי הקבוצות הרענניות יחד

    צילום: עומר מנוס צלם הבית

סגור